Rüyada Pişmiş Balık Görmek Ne Anlama Gelir, Neyi İfade Eder?

Rüyada pişmiş balık görmek ne anlama gelir, neyi ifade eder? Rüyada pişmiş balık hakkında İslami açıklamalar nasıldır? Merak edilen tabirlere yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüya Tabirleri 14.10.2020, 06:00
2287
Rüyada Pişmiş Balık Görmek Ne Anlama Gelir, Neyi İfade Eder?

Rüyada pişmiş balık görmenin anlamı riya sahibinin ömrü boyunca helal lokma kazanacağıdır. Kişinin kazancı az ya da çok olsun hiçbir zaman helalden vazgeçmez. Aynı zamanda rüyada pişmiş balık görmek mal ve mülke de yorulur. Rüyayı gören kişinin malı ve mülkünün değerinin artacağı ve mutluluğa ulaşacağı şeklinde yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında pişmiş balık gören kişi, çok büyük emek vererek eğitimi veya işi için yabancı bir ülkeye seyahat edecektir. Bu yolculuk sonunda dilini geliştirme veya önemli toplantılara katılma fırsatı olan kişi büyük başarılar yaşayacaktır.

Rüyada Pişmiş Balık Yemek

Rüyada pişmiş balık yenmesi hayırlara vesile olarak yorumlanmasının yanında 2 farklı şee yorulur:

 • Eğer rüya sahibi okul okuyan genç bir kişi ise kendisini eğitim açısından daha da geliştirmek için yabancı bir ülkeye gidecektir ve başarılar elde edecektir.
 • Eğer rüyayı gören kişi iş hayatı içinde yer alıyorsa işi ile ilgili bir görüşme için önemli bir seyahate çıkacaktır.

Evli veya bekarlar için de rüyada balık yediğini görmek farklı şekillerde yorumlanabilir:

 • Eğer rüya sahibi evli ise eşi ile önemli bir seyahate çıkacaktır.
 • Eğer rüyayı gören kişi bekar ise hayırlı bir kısmet karşısına çıkacaktır.

Rüyada Balık Pişirmek

Rüyada balık pişirdiğini görmek balığın pişirildiği yere göre farklılaşır. Tavada ya da ızgarada pişirilen balıklar için farklı rüya tabirleri vardır:

 • Eğer kişi rüyasında tavada balık pişiriyorsa; iş hayatında farklı bir tarza geçecektir. Kişinin iş hayatına yönelik yorumlanan tavada balık pişirmek mutluluğa delalet eder. Rüyayı gören kişinin farklı zaman dilimlerinde iş hayatında özgünlük yakalayacağı anlamına gelir.
 • Eğer kişi rüyasında ızgarada balık pişiriyorsa; bu çoğunlukla olumsuz yorumlanır. Kişi manevi sorunlar yaşayacaktır. Aile içinde meydana gelen sıkıntılar arasında kişinin kalacağına ve kötü günler yaşayacağına işaret eder. Moral bozukluğu, kendini suçlama gibi şeyler yaşanabilir. Bununla birlikte rüyasında ızgarada balık pişirdiğini gören kişilerin eğer sorunları varsa ve bunların üstüne giderlerse sorunlarının çözüleceği anlamına gelir.

Rüyada Büyük Balık Tutmak

Rüyasında büyük balık tuttuğunu gören kişi bundan eline toplu para geçeceğini anlamalıdır. Çok sayıda balık tutmak büyük servet anlamına gelmektedir. Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; rüyada büyük balık tuttuğunu gören kimsenin büyük ve şerefli bir ailenin zengin bir kızı ile evlenmesine işaret eder.

Rüyada balık tutmak kısmetli bir şeye de yorulur. Rüyayı gören kişi uzun yıllar çalışıp emek verdiği bir şeyin karşılığını alacaktır. Bazı durumlarda rüyada balık tuttuğunu görmek rüya sahibinin çalışmadan ama hak ettiği bir kazanca sahip olacağı anlamına gelir. Eğer hamile bir kadın rüyasında karnından balık çıktığını görüyorsa kız çocuk doğuracağı anlamına gelir.

Rüyada melek görmek hakkında açıklamaları da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Balık Satın Almak

Rüyada balık aldığını görmek rüyayı gören kişinin bekar olması durumunda evleneceğine delalet eder. Eğer rüyayı gören kişi evli ise rızkı artacak demektir. Genel olarak rüyada balık satın almak iyi bir şeye yorulur. Riya sahibinin kazancı, malı, mülkü artacaktır. Tabi ki rüyada satın alınan balığın türüne göre rüyanın yorumu farklı şekillerde yapılır:

 • Rüyasında hamsi satın aldığını gören biri, ihtiyacı kadar kazanç elde edeceğini anlamalıdır.
 • Rüyasında somon aldığını gören biri, rüya sahibinin işlerinin rast gideceği şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada ton balığı satın almak, rüyayı gören kişinin kısmetinin açıldığı manasına gelir.

Rüyada Canlı Balık Pişirmek

Rüyasında canlı balık pişirdiğini görmek kişinin uzun süredir gerçekleşmesini beklediği bir durumun kişiye büyük mutluluk getireceği ve hayırlı bir döneme girileceği şeklinde yorumlanır. Tabi ki rüyayı gören kişinin durumuna, özelliklerine göre bu rüyanın tabiri farklılaşır:

 • Rüyayı gören kişi işsize iş bulacaktır.
 • Bebek bekleyen biri bu rüyayı görüyorsa çocuk sahibi olacaktır.
 • Evlenmek isteyen biri rüyasında canlı balık pişirdiğini görmüşse yakın zamanda evlenecektir.
 • Sağlık açısından sıkıntısı olan ve sağlığına kavuşmak isteyen biri bu rüyayı görmüşse sağlığını kazanacaktır.

Rüyada Canlı Balık Görmek

Rüyada canlı balık görülmesi rüya sahibinin aşk hayatının iyiye gideceğine delalet eder. Rüyayı gören kişi çok sevdiği birine kavuşacaktır. Eğer rüyada görülen canlı balık konuşuyorsa, bu mucizelere işaret eder. Birbirini seven ama kavuşamayan iki kişiden biri rüyasında canlı balık görmüşse kavuşacaklar demektir.

İbni Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında canlı balık gören kişiler gerçekleşmesi zor olayların gerçekleşeceğine şahit olacaktır. Bu rüya, rüya sahibinin sevgi ve barışa erişeceği anlamına da gelir. Hayatının yolu belli olur ve iyi işler başarır. Eğer rüyada canlı balığın hareket ettiği görülmüşse de öncelikle zor zamanlar yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Pişmiş Balık Temizlemek

Rüyada pişmiş balığı temizlediğini görmek rüya sahibinin kendisini geliştirmek için girdiği işlerden olumlu sonuç aldığına delalet eder. Çok büyük kazançlar elde etmeye de yorulan rüyada pişmiş balık temizlediğini görmek, kişinin büyük mevkilere geleceği ve saygınlık kazanacağı manasına da gelir.

Rüyada Elle Balık Yakalamak

Rüyasında eliyle balık yakaladığını gören biri hırslı ve kararlı bir yapıdadır. Rüya tabircilerine göre hırslı olmak kişiye ve çevresine zarar verir. Kararlı olmak ise rüya tabirleri açısından iyiye yorulur. Bu yüzden daha çok rüyada elle balık yakaladığını gören kişiler için kararlı oldukları yönünde tabir yapılır. Rüya sahibi kararlı olduğundan hayatı kolay bir hale gelecektir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada elle balık yakalamanın anlamı önemli işlerden başarılı sonuç elde etmektir. Eğer kişi rüyasında eliyle balık tuttuğunu ama sonrasında kaçırdığını görüyorsa gerçekleşmek üzere olan bir hayalinin son anda gerçekleşememesine işaret eder. Eğer rüya sahibi balığı eliyle yakalayıp sonra bırakıyorsa bu da amaçlanan bir işin güzel sonuçlar vereceğine işaret eder.

Rüyada Pişmiş Balık Eti Görmek

Rüyada pişmiş balık eti görmenin manası rüyayı gören kişinin aldığı eğitim sayesinde iş hayatında büyük başarılar ve çalışmalar yapacağı anlamına gelir. Çok iyi bir kazanç elde edileceğine de yorulan rüyada pişmiş balık eti görmek aynı zamanda başarılı bir kariyere sahip olmak olarak da düşünülebilir.

Rüyada Balık Avlamak

Rüyada balık avladığını görmek balığın türüne ve boyuna gibi özeliklere göre değişmektedir:

 • Rüyada büyük balık avladığını görmek, fayda ve hayır işlerine delalet eder.
 • Rüyasında küçük balık avladığını gören birinin zevkinin ve menfaatinin yok olacağı anlaşılmalıdır.
 • Eğer kişi rüyasında suda balık avlıyorsa sevinçli haberler alacaktır. Rüya sahibi ferahlayacağı bir söz duyacaktır.
 • Nehirde ya da derede balık avlamak hayır ve faydaya işaret eder. Aynı zamanda iç açıcı ve güzel bir haber almak demektir.

Rüyada Ölü Balık Görmek

Rüyada ölü balık görülmesi uğursuz bir şekilde yorumlanmaktadır. Suyun üzerinde duran ölü balıklar görmek, rüya sahibinin yaşayacağı bazı olaylardan dolayı umutsuzluğa kapılacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Balık Ticareti Yapmak

Rüyasında balık ticareti yaptığını görmek rüya sahibinin önüne çıkacak fırsatlara delalet eder. Eğer rüyayı gören kişi ticaret işiyle uğraşıyorsa helal para kazanacak ve bol kazançlı bir iş yapacak demektir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada balık ticareti yapan kişinin pişmiş balık satması durumunda mutlu olacağına ve herkes tarafından sevileceğine yorulur. Rüya sahibinin etrafındaki kişilerinin rüyayı gören kişinin yardımına ihtiyaçları vardır.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 7 21
2. Galatasaray 7 19
3. A.Demirspor 7 14
4. Beşiktaş 7 13
5. Trabzonspor 7 12
6. Kasımpasa 7 12
7. Hatayspor 7 11
8. Rizespor 7 11
9. Kayserispor 7 10
10. Antalyaspor 7 9
11. Konyaspor 7 9
12. Sivasspor 7 7
13. Alanyaspor 7 7
14. Ankaragücü 7 6
15. Karagümrük 7 6
16. Gaziantep FK 7 6
17. Pendikspor 7 4
18. Başakşehir 7 4
19. İstanbulspor 6 2
20. Samsunspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 7 18
2. Bandırmaspor 7 15
3. Kocaelispor 7 15
4. Bodrumspor 7 14
5. Manisa FK 7 12
6. Ahlatçı Çorum FK 7 12
7. Keçiörengücü 7 11
8. Gençlerbirliği 7 11
9. Erzurumspor 7 9
10. Göztepe 7 9
11. Şanlıurfaspor 7 9
12. Sakaryaspor 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Boluspor 7 6
15. Giresunspor 7 5
16. Altay 7 5
17. Tuzlaspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
Takımlar O P
1. M.City 7 18
2. Tottenham 7 17
3. Arsenal 7 17
4. Liverpool 7 16
5. Aston Villa 7 15
6. Brighton 7 15
7. West Ham United 7 13
8. Newcastle 7 12
9. Crystal Palace 7 11
10. M. United 7 9
11. Nottingham Forest 7 8
12. Fulham 6 8
13. Brentford 7 7
14. Wolves 7 7
15. Chelsea 6 5
16. Everton 7 4
17. Luton Town 6 4
18. Bournemouth 7 3
19. Burnley 6 1
20. Sheffield United 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 8 21
2. Barcelona 8 20
3. Girona 8 19
4. Atletico Madrid 7 16
5. Real Sociedad 8 15
6. Athletic Bilbao 8 14
7. Real Betis 8 12
8. Rayo Vallecano 8 12
9. Osasuna 8 10
10. Valencia 8 10
11. Getafe 8 9
12. Cadiz 8 9
13. Villarreal 8 8
14. Sevilla 7 7
15. Mallorca 8 7
16. Deportivo Alaves 8 7
17. Celta Vigo 7 5
18. Las Palmas 7 5
19. Granada 8 5
20. Almeria 8 3
Medyum - Medyumlar - Medyum Geylani