Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir, Neyi İfade Eder?

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir, neyi ifade eder? Rüyada deprem hakkında İslami açıklamalar ve yorumlar nasıldır? Rüya tabirini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüya Tabirleri 13.10.2020, 23:06 13.10.2020, 17:28
422
Rüyada Deprem Görmek Ne Anlama Gelir, Neyi İfade Eder?

Rüyada deprem görülmesi üzücü ve mutsuz bir haberin alınacağına işarettir. Rüyada deprem görmek farklı anlamlarda yorumlanmaktadır. Her insanın yaşadığı durumlara göre deprem görenler o sorunla karşı karşıya kalacak demektir. Görülen depremin şiddetine göre gerçek hayatta sıkıntılar veya hastalıklar çok fazla artacaktır. Aynı zamanda maddi açıdan da kıtlık meydana gelecektir.

Rüyada Depremin İçinde Olmak

Rüyada depremin görülmesi olumsuz algılanırken, bazı zamanlarda pozitif yönlerde de yorumlanabilmektedir. Özellikle iş hayatında sorun yaşayanlar deprem gördükleri zaman işlerinde ilerlemeler görülmeye başlar ve daha çok kazançlar elde eder. Kariyer hayatının dışında bu kişilerin özel hayatında da ikili ilişkilerinde olumlu durumlar meydana gelecektir.

İmamı Nablusi yorumuna göre, rüyada deprem görülmesinin bir diğer anlamı ise, rüya sahibinin bir başka şehirden bir başka şehre taşınacağıdır. Yerin sarsıldığını gören kişiler ise iş hayatında bol kazançlar elde edecektir ve evlerine bolluk gelecektir.

Rüyada bir mahalle içerisinde depremin görülmesi ve o mahalledeki insanların depremden dolayı yere batması durumunda ise devlet başkanının kısa sürede mahalleye ayak basacağı anlamına gelir. Bu devlet başkanı mahalleye gelerek orada yaşayan halka işkence yaşatacaktır.

Bir bağ veya bahçede depremin olduğunu görmek ise o bölgede çok fazla üretimin gerçekleşeceğine işaret edilir. Aynı zamanda yaz aylarında meyvelerin bol bol çıkacağı da kesindir.

Bir rüyada Mayıs ayının sabahında veya akşamında depremin olduğunu görmek yaşanılan yerde insanlar arasında büyük bir kavganın çıkacağına işarettir. İnsanlar arasında kıskançlık ve fitneden dolayı büyük tartışmalar meydana gelecektir.

Haziran ayında rüyasında deprem gören kişilerin çevresinde kötü niyetli insanlar varsa, tamamen kendilerinden uzaklaşacaktır. Temmuz ayında rüyada görülen deprem ise bir kişinin öleceğini ifade eder. Ağustos ayında rüyada deprem görülmesi bulunulan bölgeye ciddi bir düşmanın ayak basacağı anlamına gelir.

Merak edilen maydanoz tohumu bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Depremden Kaçmak

Rüyada depremin olduğu bölgeden kaçtığını ve kurtulduğunu gören kişi gerçek hayatında hedeflediği bir planına başarılı bir şekilde ulaşacaktır demektir. Çok çaba harcadığı işinde başarılı kazançlar elde edecektir. Fakat uzun süre yorgunluğunu üstünden atamayacaktır. Rüya sahibi başarılı işlerinden dolayı çevresi her zaman kalabalık olacaktır.

Caferi Sadık diyor ki, rüyada evin içinde olan depremden kaçıp kurtulduğunu gören kişi hayatında hiç beklenmedik bir yerden güzel haber alacaktır. Bu haber ile hayatında büyük değişimler yapma kararı verecektir. Bunun dışında evde depremin içinde kaçtığını gören kişiler iş hayatında ilerleme noktasında kısa bir süreliğine çöküşe geçecektir. Bu sorunlar yüzünden iş hayatında daha üst bir konuma geçme durumu askıda kalacaktır. Uzun uğraşlar sonucunda rüya sahibi sorunlarla baş ederek kendini çıkmaz yoldan kurtaracaktır.

Rüyada Depremi Tahmin Etmek

Rüyada depremin olacağını hisseden kişiler gerçek hayatlarında bu durumun olmaması için dua etmelidir. Depremi hisseden kişiler kendi içinde huzursuzluk ve eksiklik hisseder. Bunun sonucunda da yapmak istedikleri şeyleri zevkle yapamazlar ve hevesleri kaçar.

Rüyada deprem olduğunu hisseden kişiler aynı zamanda çok fazla emek harcayarak göstermiş olduğu başarı sonucunda toplu bir para alma şansını elde eder. Böylece çok uğraşlar ve zaman harcayarak başarmak istedikleri işleri sonuca kavuşturarak kendileri ile gurur duyma girişiminde bulunurlar.

İbn-i Sirin tabirine göre, rüyada deprem olacağının hissedilmesi rüya sahibinin gerçek hayatında sorunlar ve problemler yaşayacağına işaret eder. Bu kişiler yakın çevresinin veya ailesinin desteği ile bütün sorunlarından kurtularak başarılı bir şekilde ulaşmak istedikleri hedefe emin adımlarla ilerler. İş hayatlarında büyük kazançlar kazanabilme imkanına sahip olurlar.

Rüyada depremin olacağının hissedilmesinin bir diğer anlamı, rüyayı gören kişinin yakın zamanda bütün sırlarının ortaya çıkmasıdır. Bunun sonucunda sırrı ortaya çıkan kişi hüzün ve keder içerisinde olacaktır. Bunun dışında rüyayı gören kişilerin aşk hayatları da parlak olacaktır. İstedikleri insan ile karşılaşıp evlilik yolunda adımlarını atacaklardır. Evli olmaları durumunda ise ikinci bir balayı yaşama şansını elde ederler.

Rüyada Depremden Sarsılmak

Rüyada deprem anında sallandığını görenlerin hayatında olumsuz olaylar yaşanacaktır. Özellikle birdenbire hayatlarında radikal bir karar alacaklardır. Bu karar kişinin hayatını komple değiştirmiş olur. İş hayatında başarılar elde eden rüya sahibi rüyayı gördükten sonra maddi anlamda sıkıntı içerisine girecektir. İkili ilişkilerinde de ciddi oranda problemler ve çatışmalar içerisinde olacaktır. Özellikle en sevdiklerinden veya ailelerinden hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalacaktır.

Rüyada Depremde Binaları Görmek

Rüyada deprem esnasında binaların sallandığının görülmesi rüyayı gören kişinin karşına kötü niyetli insanların çıkacağına işarettir. Bunun yanı sıra rüya sahibinin Allah’a olan inancı ve imanı gitgide azalacaktır. Rüyada bir binanın deprem sonucunda sallandığını gören kişiler aynı zamanda daha önceden çok istedikleri bir başarıyı elde edecek ve hatalarından dolayı yapamadığı hedefleri tek tek gerçekleştirerek büyük güç kazanacaktır.

Binanın sarsıldığını rüyasında gören kişilerin aile ilişkilerinde de düzelmeler meydana gelir. Aile fertleri ile arasında sorun olan rüya sahipleri eskisinden daha çok birbirlerine bağlanır.  Özel hayatında istediği ve söz geçirebileceği bir kişi ile evlenerek mutlu bir beraberlik yaşamaya başlarlar. Bu kişiler yakın çevresi veya ailesinden birisi ile ortak bir iş yapacaktır. Bu işin sonunda büyük kazançlar elde edilecektir.

Rüyada Deprem Olacağını Duymak

Rüyada büyük oranda zelzele olacağını duyan kişi çok yakın arkadaşı tarafından ihanete uğrayacaktır. Bu kişi hayatı boyunca güvendiği tek insandır. Yaptığı bir davranış ile bütün güvenini zedeleyerek geri dönüşü olmayan hatalar yapacaktır.

Rüyasında büyük bir zelzele olduğunu duyup yardıma giden kişinin gerçek hayatta da çok merhametli, yardımsever ve vicdanlı bir karakterde olduğu anlaşılmaktadır. Bu kişilerin ettikleri bütün dualar hemen kabul olacaktır.

Rüyasında zelzele olduğunu duyan kişi yaşamında çok enerji ve güç harcayarak kat etmek istedikleri bütün yolları adım adım ilerleyerek istediği başarıyı elde edecektir. Özellikle iş hayatında yaşadığı sıkıntılardan kısa sürede kurtulup hak ettiği kazançları sağlayacaktır. Aile fertleri arasında güzel haberler alınacaktır. Bu kişiler çevresi tarafından çok sevilen bir konuma gelecektir.

Rüyada Depremde Yıkıntı Görmek

Rüyada binaların yıkıntı içerisinde görülmesi sonucunda gerçek hayatta büyük bir depremin olacağına işarettir. Bunun sonucunda da rüya sahibinin başka bir bölgeye taşınması gerekir. İslam açısından da binaların yıkıldığını gören kişiler hayatlarında büyük günahlar işlemiş demektir ve birçok insana karşı sürekli kötülükler yapmıştır. Kötülüklerinden dolayı çok büyük bir bela ile karşı karşıya kalacak ve bu bela ile uzun süre baş etmeye çalışacaktır. Aynı zamanda kısa süre içerisinde bir kaza geçirerek ölümden dönecektir.

Cabir ül Magribi yorumuna göre, rüyasında yıkıntı altında kaldığını görenler hayatta güven sorunu yaşamaktadır. Çevresinde bulunan herkese şüphe ve kuşku içinde yaklaşarak iletişim içerisinde olurlar. Bu rüyayı görenler aynı zamanda daha önceden zelzele durumları ile karşı karşıya kaldıkları için bilinçaltına olaylar yerleşmiş durumdadır.

Rüyada Deprem Anında Olmak

Rüyada aniden deprem olması kişinin yaşamında olumsuz bir durum ile karşılaşacağını ifade eder. İmamı Gazali diyor ki, rüyayı gören kişiler gerçek hayatlarında büyük sorunlar yaşayacaktır ve işleri uzun süre istedikleri yönde ilerlemeyecektir. Rüyayı sahibi bu sorunlardan kendi gayretleri ve çözümleri ile kurtulacaktır.

Yorumlar (0)
23
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Başakşehir 1 3
4. Alanyaspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Giresunspor 2 3
7. Galatasaray 2 3
8. Kayserispor 2 3
9. Fenerbahçe 1 1
10. Ümraniye 1 1
11. Gaziantep FK 1 1
12. Ankaragücü 1 1
13. Konyaspor 1 1
14. Sivasspor 2 1
15. Antalyaspor 1 0
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Samsunspor 1 3
2. Boluspor 1 3
3. Eyüpspor 1 3
4. Altınordu 1 1
5. Gençlerbirliği 1 1
6. Keçiörengücü 1 1
7. Rizespor 1 1
8. Adanaspor 0 0
9. Bandırmaspor 0 0
10. Bodrumspor 0 0
11. Erzurumspor 0 0
12. Göztepe 0 0
13. Pendikspor 0 0
14. Sakaryaspor 0 0
15. Tuzlaspor 0 0
16. Ö.K Yeni Malatya 0 0
17. Denizlispor 1 0
18. Manisa Futbol Kulübü 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Newcastle 2 4
5. Leeds United 2 4
6. Brighton 2 4
7. Tottenham 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Aston Villa 2 3
10. Bournemouth 2 3
11. Fulham 2 2
12. Liverpool 1 1
13. Wolverhampton Wanderers 2 1
14. Leicester City 2 1
15. Southampton 2 1
16. Everton 2 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 1 3
2. Osasuna 1 3
3. Celta Vigo 1 1
4. Espanyol 1 1
5. Barcelona 1 1
6. Rayo Vallecano 1 1
7. Almeria 0 0
8. Athletic Bilbao 0 0
9. Atletico Madrid 0 0
10. Cadiz 0 0
11. Elche 0 0
12. Getafe 0 0
13. Girona 0 0
14. Mallorca 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Valencia 0 0
19. Sevilla 1 0
20. Real Valladolid 1 0
Medyum - Medyumlar - Medyum Geylani