Magazin
Giriş Tarihi : 18-05-2020 10:43   Güncelleme : 18-05-2020 10:49

Zipline nedir Survivor 2020de Zipline nasıl olacak

Survivor 2020'de son zamanlarda yer alan oyunlar izleyicilerin dikkatini bir hayli çekti. Hamak yapma ve tavla yapma oyunlarının ardından Zipline büyük heyecan yarattı. Peki Zipline nasıl oynanacak?

Zipline nedir Survivor 2020de Zipline nasıl olacak

TV 8 ekranlarının sevilen yarışma programında yeni oyunlar oynanmaya başlandı. İzleyiciler her bölümde yeni bir skandal ya da eğlencenin yer aldığı realty Show programında neler yaşandığını araştırdı. Hamak yapma ve tavla oyunundan sonra bir de Zipline oyunu ile heyecan doruğa ulaştı.

Yarışmacıların Survivor olma iddiasıyla geldiği adada, gerçek bir Survivor olduklarını kanıtlamaları için Zipline oyununun bir fırsat olduğu değerlendirildi. Kazanan yarışmacılara hangi ödülün verileceği ise bir hayli merak edildi. Yeni oyun olan Zipline’in nerede olacağı ve nasıl yapılacağı en çok araştırılan konular arasında yer aldı.

Zipline Nedir?
Zipline, yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesine denir. Tekerlekli bir makara çelik halata bağlanarak hızlanma sağlanır. 300 - 400 metrelik bir zipline hattında yaklaşık saate 50–60 km hıza ulaşılır.