Spor
Giriş Tarihi : 01-04-2019 08:37   Güncelleme : 01-04-2019 08:42

Yusuf Yazıcı 20 Milyon Euro'ya Satılıyor

20 Milyon Euro'luk bir teklifle Trabzonspor'un kapısını çalan İngiltere Premier Lig ekibi Wolverhampton, sezon sonu için söz aldı.

Yusuf Yazıcı 20 Milyon Euro'ya Satılıyor

Yusuf Yazıcı'nın transferi için 20 Milyon Euro'luk bir teklifle Trabzonspor'un kapısını çalan İngiltere Premier Lig ekibi Wolverhampton, sezon sonu için söz aldı.

Trabzonspor'un en değerli isimlerinden birisi olan ve Karadeniz ekibinin alt yapısında yetişen Yusuf Yazıcı için İngiltere Premier Lig ekibi Wolverhampton, 20 Milyon Euro'luk teklifte bulundu. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu "Yusuf için geçen sezon 14 milyon euroluk (87.2 milyon TL) bir teklif almıştık. Devre arasında ise İspanya La Liga'dan 20 milyon euroluk (126 milyon TL) teklif geldi. Ancak görüşmeler gizlilik çerçevesinde yapıldı" ifadelerini kullanmıştı. Ancak Yusuf'un tek talibinin İspanyol ekipleri olmadığı öğrenildi. İngiltere'den sezon sonu için yeniden görüşmek şartıyla gelen teklif kabul edildi.

22 yaşındaki yıldız ismin hayalinde İngiltere Premier Lig olması nedeniyle, bu teklifin kabul edildiği öğrenildi. Ayrıca İngiltere Premier Lig ekibi Wolverhampton'ın, genç oyuncunun transferinde oldukça ısrarcı olduğu kaydedildi. Devre arasında İngiliz ekibi ile masaya oturan Trabzonspor yönetimi, 20 milyon euroluk resmi teklife rağmen "Yusuf'u devrede satmak istemiyoruz" cevabını verdi. Bunun üzerine taraflar, sezon sonunda görüşmek için anlaşma sağladı.