Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2020 18:29   Güncelleme : 12-05-2020 18:40

Vanda yasaklı kudret narı ele geçirildi

Van’ın İpekyolu ilçesinde, bir eve yapılan operasyonda gümrük kaçağı olduğu belirlenen 740 kiloluk kudret narı tozu ele geçirildi. 

Vanda yasaklı kudret narı ele geçirildi

Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde, gümrük kaçağı olarak belirlenen kudret narı tozu, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin yürüttüğü bir operasyonla ele geçirildi. Gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden kişilere yönelik yürütülen operasyon, İpekyolu ilçesi Cevdetpaşa Mahallesinde bulunan bir eve düzenlendi.

Söz konusu evde yapılan aramalarda, toplam 740 kilo gümrük kaçağı olduğu tespit edilen kudret narı tozu ele geçirildi. Kudret narı tozunun piyasa değerinin ise 600 bin TL olduğu belirtildi. Ev sahibi E.E. ve Ş.Ş. ile ilgili  '5607 sayılı kanuna muhalefet etmek' suçundan işlem başlatıldı.

Kudret Narının Faydaları

Bağışıklığı güçlendirir: İçerdiği E vitamini ve proteinler ile kudret narı, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bakteri, mikrop ve virüslere karşı koruma sağlar.

Sindirim sistemini tedavi eder: Mide ve bağırsakta bakteri üremesini önler, sindirim sistemi enfeksiyonlarını tedavi edici özelliği vardır. Düzenli olarak kudret narı kürü uygulayanlarda mide ve bağırsak ile ilgili sorunlarda, şikayetlerin azaldığı bildirilmiştir.

Kanı temizler: Anti-oksidan ve anti-mikrobiyal özelliği ile kan bozuklukların karşı etkili olan kudret narı, kandaki toksinleri temizler.

Cinsel gücü artırmaya yardımcı olur: Kudret narı, mide rahatsızlığı dışında en çok cinsel sorunlar için kullanılır ve faydası bilinir. Kudret narı bir afrodizyak görevi görür ve cinsel gücü artırır.

Cildi korur: Kudret narı, güneşin zararlı ışınlarından cildi korur. Egzama, çıban ve sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan kudret narı, akne tedavisi, cilt lekeleri ve derin cilt enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Tümör oluşumunu engeller: İçeriğinde var olan likopen ve lutein sayesinde tümör oluşumu ve büyümesini önleyici etki gösterir. Kanser hücrelerinin gelişimini engeller, sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanserli hücrelerin yok olmasına yardım eder.

Kan şekeri seviyelerini korur: Kudret narı, kandaki şeker seviyesini doğal olarak dengeleyen Polypeptide-p veya p-insülin adı verilen insülin benzeri bir bileşim içerir. Kudret narı düzenli olarak tüketildiğinde, kan şekeri düzeyini tip 2 diyabet hastalarında önemli ölçüde düşürdüğü bilimsel olarak kanıtlanmıştır.