Gündem
Giriş Tarihi : 14-05-2020 22:11   Güncelleme : 15-05-2020 01:21

Üfürükçü İddiası Doğru Değil

Kayseri'de üfürükçü olduğu iddia edilen bir kadının, gittiği taziye evinde başka insanlara bulaştırması sonucu 30 ev karantinaya alındı. Söz konusu üfürükçü iddialarının ise asılsız olduğu kaydedildi.

Üfürükçü İddiası Doğru Değil

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde, yakınının cenazesi sonrası taziye evine giden bir kadının koronavirüs testinin pozitif çıktığı anlaşıldı. Daha sonra yapılan testlerde ise taziye için eve gelen başka vatandaşlarında test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Yaşanan olay sonrası 30 ev karantinaya alındı. Mahallede yaşayan vatandaşlar,  üfürükçü bir kadının okuyup üfleterek tüm mahalleye koronavirüs bulaştırdığı iddiasının asılsız olduğunu söyledi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’nın yazısında açıklaması sonrası gündeme bomba gibi düşen üfürükçü kadın haberinin asılsız olduğu anlaşıldı. 

Kocasinan ilçesi Yemliha Mahallesi'nde yaşanan taziye ziyareti sonucu bir kadının tüm mahalleye virüs bulaştırdığı, ancak kadının üfürükçü olmadığı öğrenildi. İl Sağlık Müdürlüğü, taşıyıcı kadının taziye evine gittiğini söylemesi üzerine çalışma başlatıldı. 4 bin 500 nüfuslu mahalle karantina altına alındı. Üfürükçü iddiaları ise yetkililer tarafından yalanlandı.