Sağlık
Giriş Tarihi : 18-03-2020 00:08   Güncelleme : 18-03-2020 09:42

Türkiye'de İlk Korona Ölümü Gerçekleşti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona Virüsü nedeniyle ilk can kaybının yaşandığını söyledi. Koca ölen kişinin 89 yaşında olduğunu ifade etti.

Türkiye'de İlk Korona Ölümü Gerçekleşti

Korona Virüs ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiğini söyledi. Bakan Koca ayrıca, testleri pozitif çıkan toplam hasta sayısının 98'e yükseldiğini de sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölümün 89 yaşındaki bir kişide gerçekleştiğini fade etti. Ölen kişinin hastalığı Çinli çalışanından aldığını da açıkladı. Bakan Koca Bilkent Yerleşkesi'ndeki açıklamasında, '' Bu saatlerde yine buluştuk. O gün aldığımız tedbirlerle 90 gün direndiğimizi ifade etmiştik. Olayın Çin'de ortaya çıktıktan sonra ciddiyetini ilk fark eden ülkelerden olduk. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur.Koronavirüs solunum yolu üzerinden bulaşıyor. Kalabalık ortamlar en riskli ortamlar. Çocuklar ve gençler virüsü kolayca kapabiliyor ama bu yaş grubunda ölüme neredeyse rastlanmıyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın altındadır. Koronavirüsle mücadelede bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. 89 yaşındaki bir vatandaşımız malesef hayatını kaybetti. Çinli bir çalışanından virüs bulaşmış'' ifadelerine yer verdi.