Gündem
Giriş Tarihi : 09-05-2020 14:49   Güncelleme : 09-05-2020 15:56

Türk Kızılayından İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli

Kızılay Kayseri Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş, Coronavirüs salgınından dolayı zor günler geçiren ve ekonomik durumu yetersiz 2 bin aileye destek verdiklerini açıkladı.

Türk Kızılayından İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli

Türkiye koronavirüs salgını sebebiyle zor günler geçirirken, yardım ihtiyacı olan vatandaşlara da destek verilmeye devam ediliyor. Çok sayıda kurum ve kuruluş ekonomik durumu yetersiz ailelere maddi ve manevi destekte bulunarak ülke olarak iyilik çemberine katkıda bulunuyor. Söz konusu kurumlar arasında olan, asırlık köklere sahip Türk Kızılayı'da yardım kolileri ve maddi yardımlarla ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

Kızılay Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş'da her dönem ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını ifade ederek, "Sokağa çıkma yasağı olan Cumartesi-Pazar gününde 2 bin gıda kolisi dağıtımı yapacağız" şeklinde konuştu.

Coronavirüs salgınından dolayı işsiz kalan ve ekonomik durumu yetersiz olan vatandaşların her zaman yanında olduklarını söyleyen Kızılay Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş, "Türk Kızılay Melikgazi olarak yeni kurulmuş bir şubeyiz. Bugün Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ve gönüllülerimiz ile birlikte Melikgazi ilçesi sınırlarında 2 bin adet gıda kolisi dağıtımı yapacağız. Bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kurulduğumuz günden bu yana ihtiyaç sahiplerine nakit yardım, gıda kolisi, ekmek ve yemek dağıtımı şeklinde bir çok konuda hizmet vermekteyiz. Kızılay olarak her dönem, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Olağan faaliyet olarak devam ederken Covid19 virüs salgınından ötürü ciddi şekilde bağış aldık. Bu bağışları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmaya gayret gösteriyoruz. Covid19 virüs salgını ve Ramazan ayı münasebetiyle faaliyetlerimizde ciddi bir artış var" ifadelerini kullandı.

Kızılay Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş, Kızılay'a bağış yapmak isteyen vatandaşların gönül rahatlığıyla elini taşın altına koyabileceğini belirterek, "Vatandaşlarımız, Genel Merkez vasıtasıyla bağış yapabilirler. Bunun dışında Kızılay Melikgazi Şubemizin sosyal medya hesapları var. Nasıl bağış yapılabileceği noktasında bilgilendirmeler mevcut. Banka IBAN numaralarımızı paylaşmaktayız. Bunun haricinde bağış yapmak isteyenler de şubemizin iletişim araçlarını kullanarak bizlere ulaşabilir. Şubemize yapacakları yardımlar ile, ilçemiz sınırları içerisindeki ihtiyaç sahiplerine destek olabilirler. Ayrıca SMS atarak da fidye ve fitre olarak iyilik hareketine destek olabilirler" dedi.