Gündem
Giriş Tarihi : 22-09-2019 12:30   Güncelleme : 22-09-2019 14:00

Taraftarın İçine Korkmayla Geldi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın Kayserispor için düzenlenen Vefa gecesine korumayla gelmesi tepki çekti

Taraftarın İçine Korkmayla Geldi

Kayserispor'un içinde bulunduğu mali sıkıntıyı bir nebze olsun gidermek için organize edilen vefa gecesine korumayla gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın büyük tepki çekti.

Kayseri'nin siyaset ve spor dünyasının dışında sadece taraftar ve basın mensuplarının yer aldığı Vefa Gecesi organizasyonuna katılan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın bu geceye korumasıyla geldiğini görenler büyük şaşkınlık yaşadı.

PROTOKOLE RAĞMEN KORUMA:
Kayseri AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan gibi isimlerin yanı sıra hem eski Kayserispor başkanları Mete Eke ve Osman Erköse'nin yanı sıra Kayserispor Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bedir ve yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu protokole yakın korumasıyla gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, görenleri çıldırttı.

KİMİ KİMDEN KORUYOR?:
Özel güvenlik güçlerinin yanı sıra polis ekipleri tarafından da korunan ve salonda protokol dışında binlerce Kayserispor sevdalısının bulunduğu organizasyona yakın korumasıyla gelen ve her yere de bu korumasıyla giden Mustafa Yalçın için, ''Kendini kimden koruyor. Kimi kimden koruyor?'' sorusu yöneltildi. Kayserispor taraftarının bu zamana kadar hiç bir kişiye zarar vermediğine dikkat çekilen birçok Kayserispor sever Mustafa Yalçın'a ağır eleştirilerde bulundu.

KAYSERİSPOR CAMİASINA HAKARET:
Halk ve mahalle ziyaretleri sırasında da yakın korumasıyla gezen ve bu nedenle eleştirilen Mustafa Yalçın'ın Kayserispor sevdalısı insanların arasına hele de zaten polis ekipleri tarafından korunan bir alanda koruma bulundurması sert eleştirilere neden oldu. Hiç bir Kayserispor taraftarının arasına korumayla grilmesinin gerekeceği bir şey olmadığını savunan sarı-kırmızılı futbol severler ''Bu tutum Kayserispor camiasına hakarettir'' ifadelerine yer verdiler.

OY İSTERKEN BÖYLE DEĞİLDİ:
Kayserispor taraftarlarının korunacak yada korkulacak insanlar olmadığını savunan bir kısım futbol sever, ''Bizler şehrine ve şehrin takımına aşık insanlarız. Ne korkulacak bir yanımız var ne de bizim yanımıza gelmek için korumaya sığınacak bir tarzımız var. Oy isterken bizlerle aynı alanda durmak için adeta çırpınan insanların bugun aramıza korumayla gelmesi büyük utançtır'' denildi.