Gündem
Giriş Tarihi : 27-04-2020 14:46   Güncelleme : 27-04-2020 15:02

Tapusu Olmayan Vatandaştan Yardım Çağrısı

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Kazım Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bir vatandaşın yardım çığlığını duyurmasına vesile oldu.

Tapusu Olmayan Vatandaştan Yardım Çağrısı

Kayseri’nin Sancaktepe ilçesinde yaşayan bir vatandaş, evinin tapusu olmadığı için elektrik bağlantısının olmadığını dile getirdi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a seslenen mağdur vatandaşın sesini, İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel duyurdu.

Sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile seçim zamanı oy istenilen vatandaşın mağduriyetini dile getiren Kazım Yücel, serzenişte bulundu. Sancaktepe’de yaşayan ve karanlıkta kaldığını söyleyen vatandaş videoda mum ışığında yüzü gözükmeyecek bir şekilde, Başkan Büyükkılıç’a sesini duyurmak istedi. Mağdur vatandaş, ”Sayın belediye başkanımıza sesleniyorum. Benim evimin tapusu olmadığı için bana elektrik vermediler. Şu anda mağdurum. Karanlıkta kalıyorum. Eşim ve ben diyabet hastasıyız. İlaçlarımız harap oldu. Sayın başkanım bu konuda bize yardımcı olursanız çok seviniriz. Allah rızası için yardım edin” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel ise vatandaşın videolu yardım çağrısına, “Yer, Kayseri, Sancaktepe, Seçimde oy istediğiniz vatandaşınız… Ramazan, korona virüsü ve açlık var… Bu sese kulak ver AKP hükümeti ve belediyeleri…” sözleriyle dikkat çekti. 

Haber: Başak EĞRİ