Spor
Giriş Tarihi : 25-04-2020 13:27   Güncelleme : 26-04-2020 00:28

Süper Lig Ne Zaman Başlayacak

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, liglerin başlama tarihine dair açıklamada bulundu. Maçlara taraftarın girip giremeyeceği merak edildi.

Süper Lig Ne Zaman Başlayacak

UEFA’nın yerel liglerin tamamlanması gerektiği yönünde açıklaması sonrası Türkiye Futbol Federasyonu’ndan açıklama bekleniyordu. Türkiye'de futbolun ne zaman eski heyecanına kavuşacağı Türkiye Futbol Federasyonu 1.Başkan Vekili Servet Yardımcı tarafından açıklandı.

Liglerin Başlama Tarihi
Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, sezonun kalanının Haziran ayının ikinci haftasından itibaren oynanacağını belirtti. Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili ve FIFA, UEFA Dış İlişkiler Sorumlusu Servet Yardımcı, canlı yayınlanan bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve kulüplerin de katıldığı video konferans toplantıda yer alan Yardımcı, liglerin Haziran ayında başlayacağını ifade etti.

Maçlarda izleyici olacak mı
Haziran ayının 2. haftasından itibaren liglere, seyircisiz ve deplasmanlı şekilde devam edileceğini ifade eden Yardımcı, İstanbul'da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Finali için de UEFA'nın 27 Mayıs'ta bu konuyu karara bağlayacağını belirtti. Yardımcı ayrıca, 2021 yılına ertelenen EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın da EURO 2020 ismiyle oynanacağını ifade etti.