Gündem
Giriş Tarihi : 04-06-2020 01:22   Güncelleme : 04-06-2020 02:26

Sosyal medyayı sarsan kabine değişikliği iddiası

Sosyal medyada kabine değişikliği olacağına dair belgenin dolaşıma sokulması sonrası iddialar yalanlandı. Resmi gazetede yayınlandığı iddia edilen belgenin asılsız olduğu açıklandı.

Sosyal medyayı sarsan kabine değişikliği iddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinede köklü bir değişiklik yapacağına dair söylentiler gündeme bomba gibi düştü. 

Sosyal medyada ve siyaset kulislerinde konuşulan listenin sızdırıldığı yönündeki haberlerin asılsız olduğu yetkililer tarafından açıklandı. Resmi gazetede yayınlandığı izlenimi verilen listede 4 Cumhurbaşkanı yardımcısının atanması dikkat çekti. AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin ise Tarım ve Orman Bakanı olarak gösterilmesi şaşkınlık yarattı.

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Kayserili Sinan Burhan ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Burhan iddiaların asılsız olduğunun altını çizerek "Sevgili takipçilerim şu an piyasada kabine listesi dolaşıyor. Çok dostumuz beni aradı. Bu konuyla ilgili parti büyükleri ile yaptığım görüşmede aslı olmadığını öğrendim. Asparagas haber. Yalan haber" ifadelerini kullandı.