Gündem
Giriş Tarihi : 07-11-2019 17:57   Güncelleme : 07-11-2019 18:35

Son Dakika... Liderlerin görüşme tarihi açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüşerek Washington'a yapılacak ziyaretin tarihini teyit etti.

Son Dakika... Liderlerin görüşme tarihi açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında dün akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, görüşmenin ikili meseleler ve bölgesel gelişmeler konusu üzerinde durulacağı yer aldı. İki liderin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Washington'a daveti üzerine 13 Kasım Salı günü görüşmenin gerçekleşeceğinin yeniden teyit edildiği bildirildi.

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin açıklamada bulundu. Güzel ve çok faydalı bir görüşme ysptıklarını söyleyen Trump, 13 Kasım tarihini sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, ABD Başkanı Trump ile yapılan telefon görüşmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Donald Trump ile çok verimli bir görüşme yaptıklarını belirten Erdoğan, "Terörle mücadele ve ülkelerimiz arasındaki ticari hedefler başta olmak üzere birçok konuda atacağımız adımları değerlendirdik." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi grup toplantısının ardından ABD ziyaretiyle ilgili muhabirlere yaptığı açıklamada, "Gitmeden önce kendileriyle telefon görüşmesi yapacağız. O telefon görüşmesine göre nihai kararımızı vereceğiz" ifadelerine yer vermişti.