Gündem
Giriş Tarihi : 14-02-2020 16:19   Güncelleme : 14-02-2020 16:19

Son dakika… Bahçelievler'de 7 katlı bina çöktü

Son dakika… İstanbul Bahçelievler’de daha önce tedbir amaçlı boşaltılan 7 katlı bir bina çöktü.

Son dakika… Bahçelievler'de 7 katlı bina çöktü

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde daha önce boşaltılan 7 katlı bina yanında bulunan başka bir binanın üzerine çöktü. Çöken binanın ardından enkaz altında kalan olup olmadığının araştırıldığı öğrenildi.

Bahçelievler'de Emek Caddesi Narlı Sokak'ta daha önce çökebileceği düşünülen bina tedbir amaçlı boşaltılmıştı. İçerisinde kimsenin olamadığı düşünülen binanın yıkılması üzerine, bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği bilgisi paylaşıldı.

Çöken binanın altında insan olup olmadığı ihtimaline karşı enkaz altında arama kurtarma çalışmaları için tarama yapıldığına dikkat çekildi. Binanın deprem meydana geldiği sırada hasar gördüğü için bir ay kadar önce boşaltıldığı vurgulanmıştı.

İçinde Hurdacı Olduğu Bilgisi Var

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır yaptığı açıklamada, "Bina içinde birkaç hurdacı olduğu bilgisi var." ifadelerini kullandı.

Kentsel Dönüşümle Yıkılacaktı

İstanbul Valiliği’nin yaptığı açıklamada ise "Siyavuşpaşa Mahallesi'nde saat 14.44'de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür. Çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır." sözlerine yer verildi.