Gündem
Giriş Tarihi : 28-04-2020 17:43   Güncelleme : 28-04-2020 18:04

Şiddet gören Mısraya Haluk Levent destek verdi

Sosyal medya da paylaşım yaparak şiddet gördüğünü ve yardıma ihtiyacını söyleyen Mısra Keskin'e yardım elini Haluk Levent uzattı.

Şiddet gören Mısraya Haluk Levent destek verdi

Türkiye’de kadın cinayetlerinin sayısı her geçen gün artış gösterirken, korona virüs salgını sürecinde artışın daha çok olduğu kaydedildi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından şiddet gördüğünü açıklayan Mısra Keskin isimli bir kadının söyledikleri paylaşım rekoru kırdı.

Şiddet mağduru kadın, eşinden şiddet gördüğü için çoğu kez polise giderek şikayette bulunduğunu, ancak ifadesini aldıktan sonra serbest kaldığını söyledi. Mısra Keskin paylaşımında, “Bu sabah uykumda boğazımı tuttu, çırpındım. Sesimi duyan olmadı. Öylece çaresizce ölmeyi bekledim” ifadelerini kullandı. 

Talihsiz kadın 9 aylık bir kızı olduğunu ve yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti. Keskin, “Kaç kadın daha can verecek. Kaç melek daha annesiz kalacak. Lütfen sesimi duyun ve bana yardım edin” sözleriyle yardım çığlığını başkalarına duyurmak istedi. Eşinin gece saatlerinde kendisini tehdit ettiğini ve sabah ta öldürmeye çalıştığını gösteren bir video paylaştı. 

Yaptığı paylaşımlara rağmen kendisine inanmayan insanlar olduğunu gören kadın, bu kez kamera karşısına geçti. Ölüm tehdidi aldığını söyleyen kadın videoda hayat hikayesinden bahsetti. 12 yaşında babasından taciz gördüğünü söyleyen kadın, daha sonra evden kaçtığını açıkladı. Ardından tecavüze uğradığını ve hayatının karardığını söyleyen kadın, eşine güvendiğini de anlattı. 

Sosyal medyadan yardım isteyen Mısra Keskin’e şarkıcı Haluk Levent destek verdi. Haluk Levent’e minnettar olduğunu belirten Mısra Keskin, “Arkadaşlar Haluk Levent duydu sesimi, kurtuluyorum. Allah senden razı olsun” dedi.

Haber: Başak EĞRİ