Gündem
Giriş Tarihi : 06-04-2019 10:50   Güncelleme : 06-04-2019 16:01

Sedat Kılınç Neden Meclis Üyesi Oldu ?

Daha önce Suat Altın İnşaat'ın yöneticiliğini yapan Sedat Kılınç'ın önce kendi şirketini kurması, ardından da Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi olarak siyasete girmesi akıllarda soru işareti uyandırdı.

Sedat Kılınç Neden Meclis Üyesi Oldu ?

İş dünyasındaki adını Suat Altın İnşaat'ın yöneticiliğini yaparak parlatan Sedat Kılınç, yaklaşık 1 yıl önce ayrıldığı bu görevinin ardından önce kendi adını taşıyan şirketini kurdu. Ardından ise siyasete girdi. Ancak Sedat Kılınç'ın Cumhur İttifakı kulvarlarında siyasete girmesi biranda akllarda soru işaretleri uyandırdı.

Kayseri'de inşaat sektörünün önde gelen firması Suat Altın ile adını duyuran ve bu şirkette yıllarca yöneticilik yaptıktan sonra kendi şirketini kuran Sedat Kılınç'ın Kocasinan Belediyesi meclis üyesi olarak siyasete girmesi bi anda akıllara soru işaretleri uyandırdı. Sedat Kılınç'ın sektörel bir yatırım amacıyla siyasete girdiğini iddiaları da gündemde yer alsa da, genç iş adamı mazbatasını aldı.

Bundan böyle Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi olarakta görevini yapacak olan Sedat Kılınç için esas ortaya atılan iddia ise çok ilginç. Aynı sektörde bulunan bir çok rakibi, ''Keşke belediye meclis üyesi için başvuran adayların mecvut durumu göz önüne alınsa. Sedat Kılınç'ın hangi bölge için meclis üyeliği istediği de, hangi bölgelerde inşaat yaptığı da biraz incelenseydi'' denildi.

Ayrca bu durum nedeniyle Cumhur İttifakı'nın da zan altında kaldığı ve kendi çevresine rant sağlamak gibi bir tablonun da akıllıarda oluşabileceği konusunda görüşte oluştu.