Eğitim
Giriş Tarihi : 20-08-2019 14:43   Güncelleme : 26-08-2019 16:06

REKTÖR ÇALIŞ NEDEN SUSUYOR

KAYSERİ SON DAKİKA. ERÜ BESYO'daki para trafiği akıllara soru işaretleri getirdi Spor Bilimleri Fakültesi ve Rektörlük konuya sessiz kalıyor

REKTÖR ÇALIŞ NEDEN SUSUYOR

Erciyes Üniversitesi (ERÜ)’ye bağlı Spor Bilimleri Fakültesi’ne giriş için yapılan Beceri Sınavı’na kayıt ücretleriyle ilgili ortaya çıkan ilginç detaya Rektör Mustafa Çalış’tan hiç bir açıklama gelmemesi dikkatlerden kaçmadı. Bazı kesimler Çalış’a tepki gösterdi.

NEDEN KIZ YURDU KANTİNİ
Spor Bilimleri Fakültesi Beceri Sınavı
Giriş Ücreti için kesilen yazar kasa fişinde Kız Yurdu Kantini ibaresinin geçmesi skandal olarak nitelendiriliyor. Üniversiteye bağlı onca işletme varken, kız yurdu kantini adına fiş kesilmesi ile ilgili hâla bir açıklama yapılmadı. 
Neden Spor Bilimleri Fakültesi’ne ait bir işletmeden yada bu fakülteye ait bir makbuzla değil de Kız Yurdu Kız Yurdu Kantininden fiş kesildiğinin cevabını bulamayan vatandaşların serzenişleri dikkatlerden kaçmadı. ERÜ Rektörü Çalış'ın Kız Yurdu Kantini’ne fiş kesildiğinden haberddar olup olmadığı, haberi varsa yönetmeliğin hangi maddesi uyarınca buna göz yumduğu merak ediliyor. 

VELİ TEPKİLERİ

Üst düzey bir eğitim alanında böylesi garip uygulamaların yapılmasının tirajikomik bir olay olduğunu savunan bazı veliler “balık baştan kokar. Üniversite gibi bir mecranın başındaki kişi, böyle bir uygulamaya nasıl izin verir? Biz o parayı öyle yada böyle veririz, vereceğiz, verdik de. Ama bizim üzerimizden birilerine gelir sağlanıyor, birilerine kaynak aktarılıyorsa bu büyük bir suç. Bunun araştırılması ve kamuoyuna açıklanması gerekir” yorumları yapıldı. 

DEKAN DA SUS PUS
Öte yandan haber sitemizde yakın geçmişte ilk kez haber yapılan bu olayla ilgili olarak Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Nihat Ekinci’nin de hiç bir açıklama yapmadığı biliniyor.