Magazin
Giriş Tarihi : 08-05-2020 14:35   Güncelleme : 08-05-2020 15:41

Rasim Öztekin Kavuğu Kime Devredecek

Ferhan Şensoy’dan aldığı kavuğu bir başka tiyatrocuya devretmek isteyen Rasim Öztekin, geleneksel olarak sahnede yapılan bu eylemi online yapmak istemediğini söyledi. 

Rasim Öztekin Kavuğu Kime Devredecek

Hasan Efendi’den Ferhan Şensoy’a ve ardından da Rasim Öztekin’e geçen tiyatroda önemli bir simge olan kavuğun yeni sahibinin kim olacağı merak konusu oldu. 2016 yılında Rasim Öztekin’e ulaşan kavuğu geleneksel olarak sahnede sahibine teslim etmek isteyen Rasim Öztekin, salgın sonrasını beklediğini açıkladı. Rasim Öztekin, “Kavuk bir geleneksel adetimizin simgesi onu online değil sahnede teslim etmek istiyorum” dedi.

Oyuncu ve tiyatrocu Rasim Öztekin, Galatasaraylılar Derneği’nin sosyal medya üzerinden yayınlanan canlı yayına katıldı. Canlı yayında İrem Özbey’in kendisine yönelttiği sorularını yanıtladı. Öztekin karantina süreciyle ilgili şöyle konuştu: “Evde film izliyorum. Bu günler bittiğinde ilk Ayvalık Cunda’ya gitmek istiyorum. Cunda’yı çok özledim. Şimdi tam zamanı.” 

Yetenekli oyuncu, Türk tiyatrosunda güldürünün geleneksel simgesi olan kavuğu teslim edeceğini de açıkladı. Öztekin açıklamasında, “2009 yılından bu yana kalp pili taşıyorum. Ben kavuğu aldığımda da o yaz aritmi geçirdim. Kalp pilinin üstüne aritmi eklenince doktorum, canlı performansları yasakladı. Heyecanı, koşturması ve stresi yüzünden sahneye çıkamadım. Acayip yıkıcı oldu. Kavuğu aldığımda bende çok kalmasını istemiyordum. ‘Ne kadar çok el değiştirirse motivasyon olur’ diye düşündüm. Bu sene devredecektim, Korona izin vermedi. Şu virüs bir geçsin devredeceğim. Online kavuk töreni yapmak istemiyorum. Kavuk bir geleneksel adetimizin simgesi onu online değil sahnede teslim etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.