Spor
Giriş Tarihi : 01-06-2020 14:31   Güncelleme : 01-06-2020 14:51

Rahmi Koçtan Beşiktaşa Büyük Jest

Son dönemlerde ekonomik sıkıntı yaşayan Beşiktaş’ın, Türkiye’nin sayılı zenginlerinden olan Rahmi Koç tarafından finanse edildiği öğrenildi.

Rahmi Koçtan Beşiktaşa Büyük Jest

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, forma göğüs reklamı için işadamı Rahmi Koç'tan destek istemişti. Kulüpte kongre üyesi olan Rahmi Koç, reklam için destek çağrısına yüklü bir ödeme ile karşılık verdi.

Rahmi Koç'un talimatı üzerine Beko markası, siyah- beyazlı takımın yeni göğüs reklamı oldu.  

Koç Beşiktaş’a Ne Kadar Ödedi?
Yurt içinde ve dışında satış rekorları kıran beyaz eşya firması Beko’nun Beşiktaş kulübünün 6 yıllık ödemesini yapacağı öğrenildi. Beko’nun 150 Milyon TL değerinde tutarının ödeme planında, yüzde 5’inin peşin ödeyeceği açıklandı. 

Son dönemlerde ekonomik olarak büyük sıkıntı yaşayan Beşiktaş’ın bu haberin ardından biraz da olsa rahatlayacağı yorumları yapıldı.

Genel Sekreter Mesut Urgancılar ise konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kulüp yöneticilerine müjdeyi veren Urgancılar, ''150 Milyon TL'nin kulüp kasasına girmesiyle birlikte artık önümüzü çok rahat görüyoruz. Sayın Rahmi Koç, kulübümüzün zor döneminde Beşiktaşlı duruşunu gösterdi'' şeklinde konuştu.