Sağlık
Giriş Tarihi : 25-07-2019 22:33   Güncelleme : 25-07-2019 22:33

POLONYALI KAYSERİ’DE HAYAT BULDU!

Polonyalı öğretmen, Kayseri Şehir Hastanesi’nde yapılan müdahaleyle kurtarıldı.

POLONYALI KAYSERİ’DE HAYAT BULDU!

Kapadokya gezisi sırasında rahatsızlanan Polonyalı 52 yaşındaki öğretmen , Kayseri Şehir Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan müdahalenin ardından sağlığına kavuştu.

Kızı ile birlikte Türkiye’yi gezen Polonyalı öğretmen, Kapadokya’da kaldığı otelde rahatsızlandı. Otele çağrılan 112 Acil ekipleri tarafından özel hastaneye kaldırılan öğretmene Tip3 Aort Diseksiyonu tanısı kondu. Yapılan tetkiklerin ardından konulan tanı üzerine Polonyalı öğretmen, Kayseri Şehir Hastanesi’ne getirildi.Kayseri Şehir Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre, yapılan ileri tetkiklerin ardından gerçekleşen ameliyat sonrasında Polonyalı öğretmen sağlığına kavuştu.

Yapılan operasyonun başarılı sonuçlanmasının ardından çok mutlu olduğunu dile getiren hasta yakını Julia Kozlov, "Biz Polonya' da yaşıyoruz, annem öğretmendir. Biz Türkiye' ye İstanbul, Antalya, Ankara ve Kapadokya'yı ziyaret etmek için geldik. Kapadokya' da kaldığımız otelde gece annem aniden nefes darlığı şikayetiyle fenalaştı. Ne yapacağımızı bilemedik ve hemen ambulans çağırdık. Bölgede 2 ya da 3 hastane dolaştıktan sonra Şehir Hastanesine geldik. Dr. Ali İhsan Tekin gece saat 04:00 civarında annemi ameliyata aldı. Doktorumuzdan çok memnun kaldık, kendisine müteşekkiriz annemin yaşamasını ona borçluyuz. Türk insanları da çok sıcak bizi evlerine akşam yemeğine davet ettiler. Annem şuanda çok sağlıklı bunun için herkese çok teşekkür ederiz" diye konuştu.