Magazin
Giriş Tarihi : 12-03-2020 11:36   Güncelleme : 12-03-2020 11:36

Özge Ulusoy'dan Şaşırtan Korona Çıkışı

Türkiye'de koronavirüs vakasının bir vatandaşımızda görüldüğünün açıklanmasının ardından ünlü isimlerde konuyla ilgili farkındalık yaratan mesajlar yayınladı Özge Ulusoy'da konuyla ilgili sosyal medya hesabından sert çıkışlarda bulundu

Özge Ulusoy'dan Şaşırtan Korona Çıkışı

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından, ünlü isimlerde sosyal medyada virüse karşı dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulundu. Manken, sunucu ve oyuncu kimliğiyle tanınan Özge Ulusoy’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Özge Ulusoy, sosyal medya hesabından yaptığı çıkışlarla uzun zamandır gündemden düşmedi. Ulusoy, son yaptığı paylaşımda ise koronavirüsüne karşı dikkatli olunması yönünde açıklamalarda bulundu. Güzel oyuncu, koronavirüsünün Türkiye’de etkili olduğunun bilinmesine rağmen, bazı vatandaşların dikkatli davranmamasına tepki gösterdi. 

Ulusoy yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi: “Etrafımda şapur şupur öpüşenleri ya uyarıyorum ya kötü bakışlar atıyorum. Yetkililer, hükümetimiz herkes uyarıyor… Neyi anlamıyoruz acaba? Başkalarının dikkatsizliği yüzünden herkesin zarar görmesini istemiyorum. Temastan kaçınmak böyle bir durumda ayıp değil aksine bilinçlilik… Cahillik yapmayalım lütfen…”

Özge Ulusoy’un paylaşımına bir takipçisinin “bencil kadın” yorumunu yapması da dikkat çekti.

Özge Ulusoy Kimdir?

Özge Ulusoy, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara'da doğdu. Ulusoy Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü sınavlarını kazanarak ortaokul-lise hayatına orada devam etti. Üniversitenin ilk iki yılını da aynı okulda okuyarak üçüncü sınıfta yatay geçişle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na geçti. Orada da bir yıl eğitim aldıktan sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü'nden mezun oldu. Miss Turkey 2003 ikincisi olduğu ve profesyonel mankenliğe adım attığı yıl eğitim hayatına da yeniden atıldı ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü'nü kazanıp eğitimine ikinci bir üniversite okuyarak devam etmeye başladı. Bu okuldan 2007 yılında mezun oldu.

2001 yılında dünyanın en prestijli model ajanslarından Amerikan Elite Modellik Ajansı'nın düzenlediği bir güzellik organizasyonu olan Elite Model Look'a katıldı ve üçüncülük unvanını kazandı. Bu derecenin ardından Gaye Sökmen Ajans'a kayıt oldu. Aynı zamanda 2003 senesinin Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması) yarışmasında ikinci seçilen ve bunun ardından Panama'da dünyanın en prestijli güzellik yarışması olan Kâinat Güzellik Yarışması'nda (Miss Universe) Türkiye'yi temsil eden model, Uğurkan Erez ile tanıştı ve profesyonel modellik hayatına Cengiz Abazoğlu defilesi ile adım attı. 2007'de FOX TV'de yayınlanan Senin Uğruna dizisinde Rafet El Roman ile başrolde oynadı. Önce 2006 yılında ilk sezonda daha sonra 2008 yılında üçüncü sezonda, yönetmenliğini Orhan Oğuz'un yaptığı, Kanal D'de yayınlanan polisiye dizisi Arka Sokaklar'da rol almaya başladı ve bir sezon boyunca "Yeliz Öğretmen" karakterini canlandıran Özge Ulusoy, 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile bir gün süren olaylı evliliği ile adından söz ettirdi. Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı televizyon programında Ünlüler Grubu'nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti'nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir.