Magazin
Giriş Tarihi : 27-03-2020 10:00   Güncelleme : 27-03-2020 14:46

Nurgül Yeşilçay'a Doğum Günü Sürprizi

Nurgül Yeşilçay'ın doğum günü paylaşımının ardından yaşını öğrenen takipçileri bir hayli şaşırdı Güzel oyuncunun kısa bir süredir birlikte olduğu Necati Kocabay'ın beraber çekilmiş fotoğraflarını paylaşması ise pek çok kişi tarafından beğeni yağmuruna tutuldu

Nurgül Yeşilçay'a Doğum Günü Sürprizi

Nurgül Yeşilçay sosyal medya hesabından doğum günü paylaşımında bulundu. Yeşilçay, karantina günlerinde evinden paylaştığı fotoğrafla sosyal medya da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Yaptığı paylaşımda sempatik tavırlarıyla dikkat çeken güzel oyuncu çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

Bir çocuk annesi Nurgül Yeşilçay’ın 26 Mart 1976 tarihinde doğduğunu öğrenen sevenleri oyuncunun 44 yaşında olduğuna inanmakta zorlandı. Yeşilçay’ın bir süredir beraber olduğu Necati Kocabay’da instagram hesabından yaptığı paylaşımla sevgilisinin doğum gününü kutladı. Kocabay’ın gün içerisinde sevgilisiyle çekilmiş pek çok fotoğrafını paylaşmasının ardından takipçileri tarafından evlilik tarihleri merak edildi. Necati Kocabay beraber çekilmiş fotoğrafları, “İyi ki doğdun aşkım… İyi ki hayatımdasın… Seni Çok Seviyorum” notuyla paylaştı. Kocabay, bir başka paylaşımında ise “Bundan iki yıl önce hayatımın aşkıyla tanıştım” sözlerine yer verdi. 

Kocabay’ın peş peşe yaptığı mutlulukları gözlerinden okunan paylaşımlar, takipçileri tarafından beğeni ve yorum yağmuruna tutuldu. 


Nurgül Yeşilçay Kimdir?

1976 senesinin 26 Mart tarihinde Afyonkarahisar'da dünyaya gelen Nurgül Yeşilçay, ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde gören Yeşilçay, üniversitenin Tiyatro Bölümü'nden 2001 senesinde mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında İkinci Bahar dizisinde rol alan ve hayat verdiği Gülsüm karakteri ile büyük beğeni toplayan oyuncu, ardından Çağan Irmak yapımı olan Asmalı Konak dizisinde rol aldı. Aynı sene Teoman'la birlikte Mumya Firarda isimli filmde oynayan başarılı aktris, Asmalı Konak dizisinin devamı olan Asmalı Konak-Hayat'ta da Özcan Deniz ile başrolü paylaştı.

Atıf Yılmaz yönetmenliğinde çekilen Eğreti Gelin filmindeki Kostak Emine karakterine hayat veren Nurgül Yeşilçay, bu filmde sergilediği performansıyla 12. Adana Altın Koza Film Festivali'nden En İyi Kadın Oyuncu ödülü ile döndü. Aynı sene Melekler Adası isimli dizide Hande Ataizi ile birlikte rol alan başarılı oyuncu; Anlat İstanbul ve Belalı Baldız gibi yapımların yanı sıra Sen Olmasaydın isimli tiyatro oyununda da rol aldı. 31. Uluslararası Kahire Film Festivali'ndeki jüri üyelerinin arasında yer alan sanatçı; Aşk ve Ceza, Sensiz Olmaz, Sultan, Aşk Kırmızı, Galip Derviş, İşle Güçler, Bebek İşi, Gece, Cinayet ve Paramparça gibi yapımlarda rol aldı.

Adem'in Trenleri isimli film sayesinde 13. Sadri Alışık Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu, Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel 15. Oyuncu Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu, 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine layık görülen Nurgül Yeşilçay, 42 seneye çok sayıda dizi, film ve ödül sığdırmayı başardı