Eğitim
Giriş Tarihi : 05-02-2020 11:16   Güncelleme : 05-02-2020 11:16

Nisan ara tatili hangi tarihlerde olacak

15 gün sömestr tatilinin son bulmasının ardından pek çok öğrenci için ders zili çaldı Okula başlayan öğrenciler ve veliler diğer tatillerin hangi tarihlerde olduğunu merak etti

Nisan ara tatili hangi tarihlerde olacak


Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler bir sonraki tatilin ne zaman olacağını merak etti. Elazığ ve Malatya ‘da meydana gelen depremlerden dolayı o illerdeki tatilin uzatılması kararı bir sonraki tatili nasıl etkileyeceği sorgulandı. Deprem dolayısıyla tatil edilen illerde okulların 10 Şubat 2020 tarihinde açılacağı duyuruldu.

Okulların açılmasıyla Nisan ara tatilinin ne zaman olacağı araştırılmaya başlandı. Yarıyıl tatilini sona ermesiyle diğer tatil günlerinin ne zaman olacağı merak edildi. 

İkinci Ara Tatil Olan Nisan Ara Tatili Kaç Gün Olacak?

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verileceği öğrenildi. (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan 2020’de başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran 2020’de tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girileceği açıklandı.

E-Okul Vbs Girişi Nasıl Yapılır?

Yeni tasarımıyla dikkat çeken e-okul sistemi artık öğrenci ve velilerin düzenli olarak bilgi alabileceği bir sistem halini aldı. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin yer aldığı sistem, eğitim alanında kolaylık sağladığı biliniyordu. Öğrenciler, öğretmen ve yöneticiler sistem bilgilerine T.C kimlik No ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlayabildiği belirtildi.

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapılıyor. Ardından da karşınıza çıkan ekrana istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri isteniyor. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılıyor.

Tüm bu adımları eksiksiz yapıldığı takdirde, sisteme giriş sağlanabiliyor. Öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğreniliyor. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşılıyor.