Spor
Giriş Tarihi : 04-06-2020 13:04   Güncelleme : 04-06-2020 14:08

Mutlu Önal adaylık açıklaması

Mutlu Önal, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun yeni döneminde başkanlık için adaylığını koyduğunu açıkladı.

Mutlu Önal adaylık açıklaması

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, uzun zamandır Musa Soykarcı’nın başkanlığında yürütülüyordu. Mutlu Önal’ın ise yeni dönemde başkan olmak için adaylık başvurusu yaptığı öğrenildi.
 
Amatör sporun ve takımların gelişmesi için önemli çalışmalara imza atacağını açıklayan Mutlu Önal, başkanlık adaylığını duyurdu. Önal açıklamasında, "Kayseri  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun önümüzdeki süreçte yapılacak olağan kongresinde kulüplerimizden gelen istek ve destekten yola çıkarak arkadaşlarımızla birlikte bu göreve talibim. Futbolun her kademesinde görev yapmış birisi olarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun sadece futbola değil, sporun tüm branşlarına hizmet eden bir anlayışa kavuşması için adayım" ifadelerini kullandı.
 
Başkanlığı sürecinde gerçekleştirmeyi planladığı projelerden ve bu görevi layıkıyla yapmayı arzuladığına değinen Mutlu Önal, önemli açıklamalarda bulundu. Önal açıklamasının devamında, "herkesi kucaklayan, ötekileştirmeden, dinleyen, çözüm odaklı üreten, sahiplenen ve hepsinden önemlisi şeffaf, herkese eşit mesafede duran, doğru adımlar atan bir  anlayışın ASKF’de inşaası için göreve talibiz. Gayemiz Kayseri'de sporun taban birliklerini top yekün ayağa kaldırmak, diriltmek ve Kayseri’nin sesinin Anadolu'dan  daha gür çıkmasını sağlamaktır. Makamları sıçrama tahtası olarak kullanmak yerine, kulüplerimizin daha iyi şartlarda yönetilmesi güçlenmesi ve mesafe kat etmesi en büyük düsturumuz olacaktır. Bu düsturla kötü örneklerine tanıklık ettiğimiz bu tabuları yıkmak, kulüpleri seçimden seçime hatırlayan değil, seçimden sonra geçimleri için her daim yanlarında olmak için adayız. Bir çoğu model olabilicek projeleri hayata geçirmek ve yıllardır unutulan, uyutulan Amatör Sporu ayağa kaldırmak için adayız. 1982 yılında faaliyetlerine başlayan ASKF’nin geride kalan 38 yıllık tarihinde ‘sen-ben-bizim oğlan’ zihniyetiyle yönetilmesine son vermek ve Türkiye Cumhuriyeti devletinde medeni cesareti olan her bireyin başkan adayı olabilmesi için adayız. 38 yıllık geçmişinde sadece ve sadece 2 başkan seçebilen, kulüplerin istediği aday değil, görevdeki başkanların tüzüğü gerekçe gösterip ilelebet görevde kalmasına artık bir son vermek için, makamların  ego tatmin yerleri değil, hizmet edilen mertebeler olduğunu, vakti geldiğinde ise bırakmayı gerektiren fahri görevler olduğunu hafızalara kazımak için adayız. 38 yıl önce hazırlanan ve ileride‘kara tüzük’ olarak anılacak bu tüzüğün tadili için,  muhasebe kayıtlarının şeffaflığı için, adamına göre muameleye son vermek için, sahada ter akıtan sporcu, kenarda çırpınan antrenör ve takımını zor şartlarda idame ettiren yöneticinin hakkını her türlü platformda savunmak için adayız" cümlelerini kurdu.
 
Aday Mutlu Önal kulüplerin desteğinin de önemli olduğunu belirterek, "Biz birilerinin değil, tüzüğün değil, kulüplerin adayıyız. Kulüplerden aldığımız destekle daha istekli, kararlı ve de güçlüyüz. Önümüzdeki günlerde yapılacak  kongrede Amatör Sporumuzun yeniden ayağa kalkması yaşaması ve yaşatılması için gelecek nesillere daha sağlıklı yarınlar ve alt yapılar bırakmak için tüm kulüplerimizden destek istiyoruz" dedi.