Gündem
Giriş Tarihi : 06-05-2020 17:05   Güncelleme : 06-05-2020 18:12

MHP milletvekilinden Başkan Palancıoğluna Tepki

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kadir Mısıroğlu'na Üstad diyen ve rahmet okuyan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na sert tepki gösterdi.

MHP milletvekilinden Başkan Palancıoğluna Tepki

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu için "Üstad" ifadesi kullanarak rahmet dilemesi üzerine eleştiri oklarını üzerine çekti. Söz konusu paylaşımın altına yüzlerce tepki mesajı yazılmasıyla birlikte CHP, İYİ Parti ve MHP’den de tepkiler geldi.

Fesli Münafık Kadir Mısıroğlu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Mustafa Palancıoğlu’nun paylaşımı üzerine tepki gösterdi. Baki Ersoy sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ölünün arkasından konuşulmaz ama; Mehmet Akif Ersoy bir pezevenktir. Keşke Yunan galip gelseydi diyen, her 10 Kasım'da aziz Atatürk'e saygısızlık yapan, liderimizin ifadesiyle Fesli Provakatör, Fesli Münafık Kadir Mısıroğlu'nu anmanın tam karşılığı akıl tutulmasıdır. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’den de tepki geldi
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun Kadir Mısırlıoğlu paylaşımına tepki gösterenler arasında, İyi Parti Melikgazi İlçe Başkanı Erdal Dağ’da yer aldı. Erdal Dağ Başkan Palancıoğlu’na seslenerek, “Sizi bu şehrin Cumhuriyet aşığı ve onun değerlerine sahip çıkan halkı asla affetmeyecek ve unutmayacaktır" şeklinde konuştu. 

Erdal Dağ açıklamasına şöyle devam etti: "Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olmak üzere, o pis dili ile Zübeyde Hanıma, Mehmet Akif Ersoy'a, Mareşal Fevzi Çakmak’a, Ziya Gökalp'e, Halil Kut Paşa’ya hakaret eden; Kurtuluş Savaşını küçümseyen, kansız ve soysuz, Türk ve Cumhuriyet düşmanı feslilere sahip çıkan,  Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu’nu kınıyorum."