Eğitim
Giriş Tarihi : 24-07-2019 20:37   Güncelleme : 24-07-2019 20:50

MELİKGAZİ'DEN TERCİH MASASI KOLAYLIĞI

Melikgazi Belediyesi'nde, YKS tercih sürecinde öğrencilere hem kolaylık hem de yardımcı olmak için tercih masası oluşturuldu

MELİKGAZİ'DEN TERCİH MASASI KOLAYLIĞI

23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sürecinde Melikgazi Belediyesince hizmet verilen “Tercih Masası’na” yoğun ilgi olduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Üniversiteye giriş sonuçlarında öğrenci ve velilerimize doğru tercih yapmaları konusunda yardımcı olabilmek için İletişim Merkezinde tercih masası oluşturulduğunu kaydetti.

Tercih Masası rehberlik görevlilerince değişen sistemle birlikte akla gelen tüm sorulara cevap verildiğini ve alternatifli yol haritası çıkarıldığını ifade eden Başkan Mustafa Palancıoğlu “Melikgazi Belediyesi İletişim Merkezinde öğrencilere tercih hizmeti veren Tercih Masası öğrenci ve Velilere her türlü bilgi akışını sağlamaktadır. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak gençlerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Bu neden ile gençlere doğru tercih, doğru eğitim ve doğru meslek seçimleri konusunda yardımcı oluyoruz” dedi.

Tercih de bulunan öğrenci ve velileri ise bu hizmetlerden son derece memnun olduklarını, Tercih Masası ile huzur ve gönül rahatlığı ile hem şehir, hem fakülte hem de bölüm tercihinde bulunduklarını söylediler.