Spor
Giriş Tarihi : 06-05-2020 15:00   Güncelleme : 06-05-2020 15:59

Maçlar seyircili mi oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında ertelenen liglerin devam edeceğini açıkladı. Peki maçlarda seyirci olacak mı?

Maçlar seyircili mi oynanacak

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan liglere devam etme kararı sonrası, maçların seyircili oynanıp oynanmayacağı merak konusu oldu. TFF Başkanı Nihat Özdemir maçlar hakkında konuştu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig başta olmak üzere diğer tüm profesyonel ve amatör liglerin 12-13-14 Haziran'da başlayacağını açıklamasının ardından başka bir konuya daha açıklık getirdi. Özdemir, maçların tribünlerde seyircisiz oynanacağını açıkladı. 

Başkan Özdemir, uzun zamandır merak edilen maçların seyircili oynanıp oynanmayacağına dair konuya da son noktayı koydu. 

Bundan Sonra Maçlar Seyircisiz
Kulüplerin gelirleri azalmış olsa da maçların artık seyircisiz oynanacağını belirten TFF Başkanı, "Türkiye'de 11 Mart'ta ilk vakanın görünmesinin ardından maçları seyircisiz oynattık. İlk ölüm vakasından sonra da ligleri erteledik. Gördük ki bundan sonraki maçlar da seyircisiz oynanacak. Virüs olayından dolayı kulüplerin geliri azalıyor. Reklam gelirleri yok, maçlar bundan sonra da seyircisiz oynanacak, sponsorlar azalıyor, tüm bunların kapsamında kulüplerin geliri düşüyor" şeklinde konuştu.