Gündem
Giriş Tarihi : 01-05-2020 10:28   Güncelleme : 01-05-2020 16:41

Kumrular Caddesi Bombacısı Yakalandı

Ankara Kızılay Kumrular Caddesinde 9 yıl önce gerçekleştirilen bombalı saldırının faillerinden biri düzenlenen bir operasyonla yakalandı.

Kumrular Caddesi Bombacısı Yakalandı

Ankara Kumrular Caddesi'nde 9 yıl önce, 5 sivilin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı bomba yüklü otomobille gerçekleştirilen saldırının faillerinden biri yakalandı. Hain saldırıyı gerçekleştiren terörist, Diyarbakır’da düzenlenen bir operasyonda ele geçirildi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine ve örgüt mensuplarının yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam ediyor. 2011 yılında Ankara Kumrular Caddesi'nde bomba yüklü otomobille gerçekleştirilen ve 5 vatandaşın hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı terör eylemi ile aynı gün Güney Ekspres treninde bulunan patlayıcı madde ile engellenen terör eylemi şüphelilerinden olan teröristin babası M.A.’nın Diyarbakır'daki evinde saklandığı bilgisi üzerine operasyon başlatıldı. Dün akşam saatlerinde iki adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonla İ.A. isimli terörist yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilen terörist, tutuklanarak cezaevine gönderildi.