Magazin
Giriş Tarihi : 23-05-2020 10:11   Güncelleme : 23-05-2020 10:23

Kemal Doğuludan Olay Yaratan Açıklamalar

Ünlü modacı Kemal Doğulu, jüri üyesi olduğu programda yıllar önce yaşadığı sıkıntıları anlattı. 'Doya Doya Moda' programında yaşadığı zorluklara değinen Doğulu, "Parktaki bankta 4 gece geçirdim" dedi.

Kemal Doğuludan Olay Yaratan Açıklamalar

TV 8 ekranlarında yayınlanan Doya Doya Moda programının 22 Mayıs haftasının finalinde yaşanan gelişmeler gündeme bomba gibi düştü. Jüri üyelerinden olan modacı Kemal Doğulu, geçmişte yaşadığı talihsizliklerden bahsetti. Kemal Doğulu, Mersin'den İstanbul'a geldiğinde 17 yaşında olduğunu ve koca şehirde ne evi ne de bir yakını olmadığını söyledi. 

Ünlü modacı evi olmadığı için gece parktaki bankta yattığını anlattı. Doğulu yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı: "İstanbul'a ilk geldiğimde 17 yaşındaydım. Kimse bilmez, gece parkta yatmışlığım vardı. Evim, arkadaşım param yoktu. Senin küçük pandalı havlun varmış bende o da yoktu. Parktaki bankta 4 gece geçirmişliğim var uyumadan, başıma bir şey gelir mi korkusuyla."

Kemal Doğulu şu an bulunduğu pozisyona ulaşmak için çok sayıda kötülükle yüzleştiğini belirtti. Doğulu, “Dolayısıyla çok çalıştım, çok çabaladım, çok didindim, çok kazık yedim, sırtımdan bıçaklandım ama yılmayıp çalıştım. Tırnaklarımdan kan geldi” ifadelerini kullandı.

"Çalışarak bu noktaya ulaştım"
Kaderini kendi elleriyle inşa ettiğinin altını çizen Doğulu, "Gökten zembille inmişim sanan bir kitle var. Çok acım var. İnsanlarla paylaşmam. Daha önce söylememiştim. Başka bir şehirde tutunmak zor. Ben Mersin'den çıkıp gelmiş bir çocuktum. Sonrasında çalışarak değiştirdim kaderimi. Hayatım iyiydi ama hayalim bu değildi" şeklinde konuştu.

"Televizyon hayalim yoktu"
Televizyona çıkıp jüri üyeliği yapmak gibi bir düşüncesinin hiç olmadığını söyleyen ünlü modacı, "Yaptığım işler sayesinde geldim buralara. Televizyona çıkmak gibi bir hayalim yoktu. Çalışacağım, aileme bakacağım ve kiramı ödeyeceğim, ekmek alacak param olsun diye çalıştım" dedi.

"8 yaşından beri çalışıyorum"
Kemal Doğulu 8 yaşından beri çalışmak zorunda olduğunu söyleyerek hem stüdyo da bulunan misafirlere hem de ekran başında izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Sözlerine ise şöyle devam etti: "Çalışmalarım sonucunda böyle bir pozisyona geldim. En karanlık anın ardından güneş doğuyor. Kolay kolay olmuyor. O zamanlar bakmakla yükümlü olduğum 4 kardeşim vardı. 40 yaşındayım, 8 yaşından beri çalışıyorum. Hiç tatil yapmadım, hala yapmıyorum. 15 gün çalışmadan durduğum gün yok. Yaralarımızı kendimiz sarıyoruz."

Kemal Doğulu Kimdir?

Kemal Doğulu, 14 Ekim 1979 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. 5 kardeşin en büyüğü olan Kemal Doğulu, oyuncu Kadir Doğulu’nun abisidir. Babalarının çalışmak için ABD’ye gitmesiyle birlikte Kemal Doğulu’nun da çalışma serüveni başlamış oldu. Hayali bir kadın kuaförü olmak olan Doğulu’nun ilk müşterisi de kız kardeşiydi. 12 yaşında Mersin‘de kuaför olan kuzeninin yanında çıraklık yapmaya başladı.

Amcasının isteğiyle İmam Hatip’e kaydolan Kemal Doğulu, Arapça ve Kur’an derslerinde başarılı olamadı. Ailesinden gizli Anadolu Lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bölümünü kazanarak İmam Hatip’ten ayrıldı.

Lise eğitimi sonrasında Urfa, Harran Üniversitesi‘nde Pazarlama Bölümü’nü kazandı. Babasının yanına çalışmak için gitmek istediği için vize işlemleri için İstanbul’a gelen Kemal Doğulu, kuzeni Zeki Doğulu’nun İstanbul‘da Kuaför dükkanında çalışmaya başladı.

Saç tasarımları yapan Doğulu, zamanla makyaj da yapmaya başladı. Zamanla yaptığı saç tasarımlarını ve makyajları çekmeye başlayan Doğulu’nun fotoğrafları Elle dergisinde yayımlandı.

Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Özen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi isimlerin imaj danışmanlığını yapan Doğulu, fotoğraf çekimine ve klip yönetmenliğine de davam etti.

2004 yılında New York Fashion Week’te Bahar Korçan ve Michael Kors defileleri için saç-makyaj yaptı. 2006 yılında Hande Yener ile tanıştı ve Hande Maxi adlı singlelın fotoğrafçılığını ve imaj markerlığını yaptıktan sonra bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi. Bir gün Hande Yener’in konserine kendi vokalisti gelmeyince onun yerine vokalist oldu. 2008 Yılının Ocak Ayında “1 Yerde” adını verdiği verdiği elektronic soundlu maxi single çıkardı. 2014 Temmuz ayında İstanbul, Nişantaşı'nda bir kuaför salonu açtı.

Kemal Doğulu, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter‘in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında İvana Sert, ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri görevi yaptı. Sonrasında da jüri üyeliğine devam eden Kemal Doğulu bir süredir TV ekranlarında yer almıyor.