Gündem
Giriş Tarihi : 08-05-2020 10:39   Güncelleme : 08-05-2020 11:42

Kayseri'ye İki Önemli Proje Müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Raylı sistemin genişletileceğini ve merakla beklenen havaalanı projesi için adımların atıldığını açıkladı.

Kayseri'ye İki Önemli Proje Müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri'de merakla beklenen ve ekonomik anlamda kalkındırması amaçlanan iki önemli projenin hayata geçirileceğini açıkladı. Toplu taşıma olarak büyük öneme sahip Raylı Sistemin şehrin farklı noktalarına ulaşılacağı belirtildi.  Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışması olan Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent raylı sistem hattı ihalesinin yakın bir zamanda yapılacağı vurgulandı. Aynı zamanda yeni Kayseri Havaalanı Projesi ihalesinde de son aşamaya gelindiği öğrenildi.

Bakan Karaismailoğlu’na Cazibe Merkezi Sunumu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile gerçekleştirilen video konferansta Kayseri'deki çalışmalar ile ilgili Başkan Memduh Büyükkılıç sunum gerçekleştirdi. Büyükkılıç, şehir çevresindeki 8 ili de kapsayan bir cazibe merkezi inşa edileceğini vurguladı. Konferans sırasında Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent raylı sistem hattı projesine de değinildi. Aynı zamanda yeni havalimanı projesinin de konuşulduğu görüşmede terminal binaları ve apron konusuna da dikkat çekildi. Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri-Ankara Hızlı Tren Hattı, Boğazköprü Lojistik Köyü, Niğde-Ankara otoyoluna Kayseri’nin bağlanması, Kayseri-Kahramanmaraş yeni güzergah projesi gibi projeler hakkında da bilgi verdi.

Kayseri'de İki Proje Hayata Geçiyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şu an için 2 projeyi hayata geçirmek için çalışmaalrı başlattıklarını söyledi. Bakan Karaismailoğlu, Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent raylı sistem hattı ve Havaalanı Projesinin ihalesi için son aşamada olduklarını söyledi. Karaismailoğlu, söz konusu ihalenin en kısa sürede yapılacağını söyledi.