Spor
Giriş Tarihi : 17-05-2020 16:56   Güncelleme : 17-05-2020 17:33

Kayserisporda Koronavirüs Testi

Hes Kablo Kayserispor futbolcuları, teknik ekip ve kulüp çalışanları bir kez daha koronavirüs testinden geçti. Asbaşkan Mustafa Tokgöz, yapılan testlerin sonuçlarını paylaştı.

Kayserisporda Koronavirüs Testi

Hes Kablo Kayserispor, yeniden başlayacağı açıklanan Süper Lig öncesinde bir kez daha koronavirüs testinden geçti. Türkiye Futbol Federasyonu'nun 8 haftalık Süper Lig maçları için 12 Haziran 2020 tarihini belirledi. Açıklanan tarihin ardından topbaşı yapan Hes Kablo Kayserispor, bir kez daha Covid-19 testinden geçti.

Tokgöz’den Covid-19 Açıklaması
Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz açıklamasında, "Futbola geri dönüş öneri protokolü kapsamında 15 Mayıs tarihinde futbolcularımız, teknik heyetimiz ve personelimize yeni tip koronavirüs (COVID-19) testi uygulanmıştır. ‬‪Yapılan tetkiklerde yeni tip koronavirüs bulgularına rastlanmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılılar, Coronavirüs salgınının ülkemizde de görünmesi üzerine ilk testi yapmış, kulüpte görevli 1 kişide pozitif bulguya rastlanmıştı. Hes Kablo Kayserispor, ikinci kez de geçen hafta test olmuştu. Süper Lig temsilcimiz, son olarak da dün bir kez daha testten geçti. Sarı Kırmızılı takımın, yarından itibaren antrenmanlarına devam edeceği öğrenildi.