Spor
Giriş Tarihi : 11-10-2019 17:13   Güncelleme : 11-10-2019 17:13

Kayserispor'da Elcuman Dönemi Sancılı Başladı!

Kayserispor'da Başkan Hamdi Elcuman, imza töreni için düzenlediği basın toplantısında belediye başkanlarına en ön sırayı ayırt etti. Arka sıraları ise yöneticilere tahsis ederek, basın toplantısında basın mensuplarına sırt döndü. Bu durum gazetecilerin tepkisine neden oldu.

Kayserispor'da Elcuman Dönemi Sancılı Başladı!

Süper Lig temsilcisi Kayserispor'da geçtiğimiz Pazar günü yaşanan istifaların ardından başkan seçilen Hamdi Elcuman, düzenlediği ilk basın toplantısında sınıfta kaldı. Başkanın basın mensuplarına karşı yaklaşımı ve kimilerine göre kibirli olarak yorumlanan tavrı tepki çekti. 

SOĞUK RÜZGARLAR ESTİ:
Teknik Direktör Samet Aybaba ve İdari Menajer Bülent Bölükbaşı'nın basına tanıtımı için düzenlenen imza töreninde adeta soğuk rüzgarlar esti. Basın için ayırt edilen koltukların ön sırasını belediye başkanları için, arka sırasını ise kulüp yöneticileri için ayırt ettiren Kayserispor'un çiçeği burnunda başkanı Hamdi Ercüman basın menspularını ise dikkate almadı. Kayseri'nin önemli spor yazarlarının ve önemli gazetecilerinin bulunduğu toplantıda belediye başkanlarına ve kendi yöneticilerine ihtimam gösteren Elcuman, imza törenini adeta kendisi için bir şova dönüştürdü.

BELEDİYE BAŞKANLARINA ADETA BRİFİNG VERDİ:
Türkiye Spor Yazarları (TSYD) Başkanı Oktay Ensari ve yöneticilerinin de bulunduğu toplantıda başkana yöneltilen "Basın toplantısı mı? Belediye başkanlarına brifing toplantısı mı? Basın mensupları, basın toplantısında geri plana itiliyorsa, oturacak bir sandalyesi bile yoksa çıkalım" sözüne Başkan Hamdi Elcuman, "Siz bilirsiniz" diye yanıt vererek gösterilen tepkiyi önemsemedi.

BASIN MENSUPLARI PROTESTO ETTİ:
Düzenlenen imza töreninin ardından basın mensuplarına, "Varsa çok kısa sorularınızı cevaplamaya çalışalım" ifadesini kullanan Başkan Elcuman'a basın mensupları, yanıt dahi vermedi ve soru sormadan toplantıyı noktaladı.