Gündem
Giriş Tarihi : 28-03-2020 16:19   Güncelleme : 01-04-2020 15:20

Kayserili Vekilin Oğlu Covid-19 Testi Satıyor İddiası

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlunun WhatsApp’ta Covid-19 tanı testinin satışı için ön sipariş için duyuru yaptığı iddia edildi

Kayserili Vekilin Oğlu Covid-19 Testi Satıyor İddiası

İş insanı Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak’ın evine 125 adet korona virüs tanı testi satın almasının ardından yeni bir skandal daha yaşandı. AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlunun WhatsApp’ta Covid-19 tanı testinin satışı için ön sipariş kabul ettiği iddia edildi. İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer ile ilgili böyle bir skandalın gündeme gelmesi sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AKP'li vekil İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'in Covid-19 tanı testi satışı yaptığını belirtmesi olay yarattı. Tamer’in WhatsApp hikâyesinde, "Covid-19 Rapid Test için ön sipariş alınır. Lütfen iletişime geçiniz" şeklindeki paylaşımı dikkat çekti.
Avrasya Araştırma Başkanı Özkiraz, paylaşımının ardından Milletvekili İsmail Tamer'e "İstifanızı bekliyoruz" çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya da gerekenin yapılıp yapılmayacağı sorusunu yöneltti.

Aynı zamanda Özkiraz, Tamer hakkındaki iddiayı Kayseri yerel medyasından teyit ettirdiğini de belirtti.

İsmail Tamer yalanladı
AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla söz konusu iddiayı yalanladı. İsmail Tamer, "Oğlum Namık Tamer’in WhatsApp durumuna koyduğu Covid 19 testiyle ile ilgili paylaşımında ön sipariş alınır gibi ifadenin yanlış asılsız gerçek dışı olduğu böyle bir ticaretinin olmadığını bu kitlerin Sağlık Bakanlıgı’nın kontrolünde olduğunu belirtir kamuoyunun bilgilerine sunarım" ifadeleriyle iddiaların doğru olmadığı söyledi.