Gündem
Giriş Tarihi : 26-05-2019 08:30   Güncelleme : 26-05-2019 08:52

KAYSERİ'DE FUTBOL TERÖRÜ KIL PAYI ÖNLENDİ

Galatasaray'ın 22. Şampiyonluk kutlamalarının Kayseri ayağını engellemek isteyen bazı taraftarlar şehir merkezinde havaya ateş açtı. Polis olaya müdahale etti.

KAYSERİ'DE FUTBOL TERÖRÜ KIL PAYI ÖNLENDİ

Tükiye Süper Ligi'nin geride kalan 34 haftasının ardından şampiyon olan Galatasaray'ın taraftarları Türkiye genelinde kutlamalar yapmak için organize oldu. Ancak Kayseri'de bu kutlamaları engellemek için bazı taraftarlar harekete geçti.

Büyükşehir Belediyesi civarında toplanan ve Cumhuriyet Meydanı'na doğru Galatasaray aleyhine sloganlar atarak yürüyen bir grup Kayserispor taraftara polis müdahale etti ve izinsiz yürüyüşü engellemek istedi. Yaşanan arbade sırasında taraftarlar arasından sıkıldığı iddia edilen bir silah sesi duyuldu. Bu sesin ardından şehir merkezinde halk arasında korku dolu dakikaların yaşındığı gözlendi.

Polis yürüyüş yapan grubu dağıtmak için müdahale ederken silahı sıkan kişinin kimliği belirlenemedi. Olayla ilgili yorum yapan bazı kişiler, ''hani futbol kardeşlikti. O silah belki de bir sadece Galatasaray taraftarı diye, bir vatandaşımızı hedef alacak ve ateşlenecekti'' yorumları yapıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan ve silah seslerini duyan diğer vatandaşlarda, ''futbol yada spor silahsız kazanmayı öğretmek için geliştirilmiş bir spordur. Nasıl olurdu spora yeniden silahlar alet edilmeye kalkılır. O silah kimi hedef alacaktı. Hangi ailenin yuvası kararacaktı'' ifadelerine yer verildi.