Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-06-2020 17:36   Güncelleme : 29-06-2020 17:36

İngiliz Turistler Türkiye’ye tatile gelmek için sabırsızlanıyor │İngiltere Türkiye’ye seyahat kısıtlamasını kaldırması bekleniyor.

İngiliz Turistler Türkiye’ye tatile gelmek için sabırsızlanıyor │İngiltere Türkiye’ye seyahat kısıtlamasını kaldırması bekleniyor.

Haberkolay.net -İngiltere’de yayınlanan makaleye göre İngiliz vatandaşların Türkiye’de tatil yapmayı özledikleri ve bir an önce tatile gitmeyi bekliyor. İngiliz basını ve Türkiye’de Turizm Bakanlığının planına göre Temmuz ayının ilk haftası bazı ülkelerin tatil için havayolu trafiğinin açılması yönünde çalışma yapıyorlar.
Sizlere İngiltere’de popüler olan www.express.co.uk  internet haber sitesinde yayınlanan makale getiriyoruz. Gerçekten çok güzel bir makale Türkiye tanıtımı açısından…

Türkiye seyahat haberleri: Türkiye kilitleniyor mu? Henüz Türkiye'ye uçabilir miyiz?

TÜRKİYE'nin önümüzdeki hafta İngiltere'nin ortak 'hava köprüsü' ülkelerinden biri olarak ilan edilmesi bekleniyor. Türkiye kilitleniyor mu? Henüz Türkiye'ye uçabilir miyiz?
Türkiye, son yıllarda İngiltere'den tatilciler için popüler bir yer haline gelmiştir. Güzel plajları ve kıyı beldelerinin bolluğunun yanı sıra gelişen ve eşsiz bir kültürle, Hükümet bu ayın sonlarında seyahat kısıtlamalarını rahatlattıktan sonra birçok kişinin orada tatil yapmaya istekli olması şaşırtıcı değildir.
Hükümet, uluslararası seyahat üzerindeki kısıtlamaları, özellikle Avrupa'daki komşularımızı 6 Temmuz gibi kısa bir süre içinde rahatlatacak.

Şu anda, seyahat yasaklanmamıştır ve kovuşturulamazsınız - ancak bir Yabancı ve Milletler Topluluğu Ofisi tüm uluslararası seyahatlere karşı seyahat danışmanlığı ile - seyahat sigortası almak imkansızdır.

Güncel yönergeler, herhangi bir seyahatin kesinlikle gerekli olması gerektiğini belirtmektedir.

FCO'nun istisnai seyahat danışma bildirimi şunları okur: “Ülkeler, seyahat ve sınır kısıtlamaları da dahil olmak üzere koronavirüs (COVID-19) pandemisine yanıt verdikçe, Dışişleri ve Milletler Topluluğu Ofisi İngiliz vatandaşlarına zorunlu uluslararası seyahatler dışındaki tüm ülkelere karşı tavsiyelerde bulunur.
“Herhangi bir ülke veya bölge haber verilmeksizin seyahati kısıtlayabilir.

"İngiltere'de yaşıyorsanız ve şu anda yurtdışına seyahat ediyorsanız, hâlâ ticari yolların olduğu ve nerede olduğu konusunda geri dönmeniz önemle tavsiye edilir.

“Pek çok havayolu şirketi uçuşları askıya aldı ve birçok havaalanı kapalı kaldı ve uçuşların kalkmasını engelledi.”

Ülke kilitlenmeden sadece günler önce 17 Mart'tan beri yürürlükte.

Türkiye şu anda sıkı bir tedbirler altında değil, birçok yer yeniden açıldı ve işletmeler faaliyet gösteriyor.
İngiltere Hükümeti'nin önümüzdeki hafta içinde bir dizi Avrupa varış noktasıyla 'hava köprüleri' getirmesi bekleniyor.

Bu, İngiltere'deki insanların Avrupa'daki düşük enfeksiyon oranına sahip ve koronavirüsün kontrol altında olduğu belirli ülkelere seyahat etmesini sağlayacaktır.

Bu tür yollar, turistlerin her iki ülke tarafından zorunlu karantinaya zorlanmadan, onaylanmış bazı ülkeler arasında serbestçe seyahat etmesine izin verecektir.

Başbakan Boris Johnson'un dış tatilleri 29 Haziran Pazartesi günü hava köprüleriyle onaylaması bekleniyor ve Avrupa'daki on ülkedeki açıklanması bekleniyor.

Haber, İngiltere'nin koronavirüs krizinde bu kadar geç tanıtılan çok kötü huylu bir politika olan seyahat karantina önlemlerinin alındığı kısa bir haftadan sonra geliyor.
Krizde uluslararası gezginleri erken engelleyen ülkelerin genellikle daha düşük enfeksiyon ve ölüm oranlarına sahip olduğu bulunmuştur.

İngiltere ve Türkiye arasında bir hava yolu olacak mı?

Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan ve Türkiye'ye seyahat, karantinaya ihtiyaç duyulmadan teyit edildiği anlaşılanlar arasındadır.

Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Cebelitarık ve Bermuda gibi diğer Avrupa destinasyonlarının da Hükümet tarafından güvenli olduğu kabul edilen destinasyonlar listesine dahil edildiğine inanılmaktadır.
Ancak, planlar henüz onaylanmadı ve bu, diğer ülkelerin İngiltere'den broşür kabul etmek isteyip istemediklerine bağlı.

Değişiklikler yaz tatili sezonu yaklaştıkça, bazı ülkeler İngiltere'nin yüksek ölüm ve enfeksiyon oranı nedeniyle popüler destinasyonlara seyahat eden İngilizlere yasaklarını koyuyor.

İngiltere, şimdiye kadar doğrudan koronavirüsün neden olduğu 42.000'den fazla kayıtlı ölümle, Avrupa'da en kötü ölüm oranına sahipti.

İngiltere, Fransa, İspanya ve Portekiz THY Uçak Seferleri Ne Zaman Tam Olarak Başlıyor?

  • Atina | 1 Temmuz itibarıyla haftada 7 uçuş, 15 Temmuz itibarıyla haftada 8 uçuş
  • Barselona | 1 Temmuz itibarıyla haftada 7 uçuş
  • Bologna | 2 Temmuz itibarıyla haftada 4 uçuş
  • Lizbon | 10 Temmuz itibarıyla haftada 4 uçuş
  • Lyon | 1 Temmuz itibarıyla haftada 7 uçuş
  • Madrid | 1 Temmuz itibarıyla haftada 7 uçuş
  • Malaga | 15 Temmuz itibarıyla haftada 4 uçuş
  • Marsilya | 2 Temmuz itibarıyla haftada 5 uçuş
  • Milano | 1 Temmuz itibarıyla haftada 7 uçuş, 13 Temmuz itibarıyla haftada 10 uçuş
  • Paris | 1 Temmuz itibarıyla haftada 14 uçuş, 15 Temmuz itibarıyla haftada 21 uçuş

Kaynak: https://www.express.co.uk/travel/articles/1302004/turkey-travel-news-turkey-lockdown-air-bridge-fly-to-turkey