Teknoloji
Giriş Tarihi : 04-08-2019 10:56   Güncelleme : 04-08-2019 11:20

HUAWEI 140 BİN LİRA MAAŞ VERECEK

Amerika ile yaşadığı sorunların ardından kendini daha da geliştirmek isteyen Huawei, 140 bin lira maaş ile personel aramaya başladı.

HUAWEI 140 BİN LİRA MAAŞ VERECEK

Teknoloji devleri arasında zirveye hızlı adımlarla ilerleyen Huawei, yeni bir planlamayla personel sayısını arttırmak istiyor. Bunun için kesenin ağzını açan şirket, aylık 140 bin lira maaş vermeye razı.

HUAWEİ AR-GE'YE YÖNELDİ:
Gelişen teknoloji de daha hızlı ve inovatif planlar yapmaya başlayan Huawei, Ar-Ge departmanına yapay zeka ve benzer alanlarda etkili olabilecek çalışma arkadaşları aramaya başladı. Şirketin sadece mobil alanında büyümesini istemeyen Huawei yöneticileri, diğer alanlarda da hızlı büyüme konusunda rol almak istiyor. Şirketlerine hem yeni üniversite mezunlarını hem de deneyimli kişileri kazandırmak istemesi nedeniyle kesenin de ağzını açtı. Adaylarının kendilerini tercih etmesi için aylık 140 bin lira gibi bir rakamı gözden çıkartan Huawei, ABD ile yaşanan sorun nedeniyle düğmeye bastı.

600 BİN DOLAR MAAŞ:
Yaratıcı fikirlere sahip ve alanında kendini geliştirmek için çabalamış yeni mezunlara yıllık 291 bin dolar maaş teklif eden Huawei'nin yapay zeka (AI) ve robotik alanlarında uzmanlaşmış çalışanlarının yıllık 600 bin dolar civarında bir bordro ile işe almaya başladığı da öğrenildi.

300 KİŞİ ALINACAK:
Çinli şirket bu yıl Ar-Ge departmanına aynı rakamlarla 30 yetenekli çalışanı daha işe almayı amaçlıyor. Bu personel sayısı  2020 yılının ilk çeyreğinde 300‘ü aşacak. Çıkan raporlara göre bu ücretler sadece lisans, yüksek lisans gibi üniversite eğitimi görmüş çalışanları değil lise mezunu çalışanları da etkileyecek

.