Gündem
Giriş Tarihi : 14-02-2020 09:45   Güncelleme : 14-02-2020 09:45

Hayvan Dostu Hacılar Belediyesi

Kar yağışının birçok il ve ilçeyi etkisi altına alması sokak hayvanlarına yiyecek bulmakta güçlük çektirdiğinden dolayı birçok alanda mama dağıtımı yapılıyor

Hayvan Dostu Hacılar Belediyesi

Hacılar’da etkili olan kar yağışı sonrası sokak hayvanlar için düzenli olarak ilçenin belirli noktalarında Hacılar Belediyesi tarafından yemleme yapılıyor. Hacılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kış ayları nedeniyle aç kalan sokak hayvanlarına düzenli olarak yemleme yapıyor.

İlçenin yüksek kesimlerinde sokak hayvanları için doğaya, ilçe içinde de besleme noktalarına yem bıraktıklarını dile getiren Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, sokak hayvanlarına herkesin yardım etmesi gerektiğini söyledi. Başkan Özdoğan, “Biz burada Belediye olarak bir taraftan halkımıza, ilçemize hizmet ederken bir taraftan da doğayı ve tüm canlıları da gözetmemiz gerekiyor. Bu anlamda ilçemizde yüksek kesimlere sokak hayvanları için yem bırakıyoruz, köpeklere mama veriyoruz. İlçe içerisinde ki yemleme noktalarına da yem bırakıyoruz." ifadelerini kullandı.