Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2020 12:51   Güncelleme : 19-05-2020 13:09

HaberTürk Şok Eden Küfür Anı

Şike davasında Aziz Yıldırım’ın avukatlığını yapan Faik Işık, Habertürk’te canlı yayınlanan bir programda küfür etmesi üzerine sunucu Didem Arslan Yılmaz müdahalede bulundu.

HaberTürk Şok Eden Küfür Anı

Şike davasında Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatlığını üstlenen Faik Işık, Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı programda küfür ederek bir skandala imza attı. Canlı yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında yaşanan gelişmeler, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı. 

Tümamiral Cihat Yaycı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden Genelkurmay Başkanlığı emrine verilmesi üzerine, istifa etmişti. Söz konusu istifanın tartışıldığı programa Avukat Faik Işık'ın ettiği küfür damga vurdu.

Türkiye’nin Nabzı programında askerlik anısından bahseden Avukat Işık, kendisine verilen her işi yaptığı halde komutanının kendisini azarladığını söyleyerek canlı yayında küfür kullandı. Faik Işık, şu ifadeleri kullandı: "S....r git asteğmenim ya, sana eziyet etmek için aklıma gelen her işi verdim, seni cezalandırmak için ceza çekiyorum"

Didem Arslan Yılmaz’dan Müdahale
Didem Arslan Yılmaz, küfürlü ifadelerin üzerine duruma müdahale de bulunarak, "Lütfen sözlerinize dikkat edin. Burası bir kanal ve şu an canlı yayındayız" şekliden konuştu. Söz konusu çirkin ifadelerden dolayı çok rahatsız olan Yılmaz'ın program sırasında asık yüzü pek çok kişinin dikkatini çekti.

Avukat Faik Işık Kimdir?
Avukat Faik Özışık, 5 Kasım 1963 yılında Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde doğdu. Namık Kemal İlkokulu'nda eğitim aldı. Kayseri Kadı Burhanettin Ortaokulu ve Kayseri Lisesi'nde okuduktan sonra üniversite sınavında İstanbul Hukuk Fakültesi'ni kazandı. 1981 yılında buradan mezun oldu. Hak Yol Vakfı’nda üniversite öğrencilerine yönelik kültür sanat çalışmaları yaptı. Refah Partisi üniversite öğrencilerine yönelik çalışmalarda Necmettin Erbakan’ın özel ekibinde yer aldı. Avrupa Toplulukları Merkezi’inde bir yıl ders verdi. Florya Polis Eğitim Merkezinde, Hukuka Giriş ve Ceza Hukuku Dersleri eğitmenliği yaptı. Faik Işık 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’den İstanbul 1. Bölge 16. Milletvekili Adayı oldu, seçilemedi.