Gündem
Giriş Tarihi : 20-05-2020 14:48   Güncelleme : 20-05-2020 14:49

Gevezeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anısı

Uzun yıllardır radyo programcılığı yapan ve son olarak POWER FM'de dinleyicisiyle buluşan Geveze lakaplı Jozi Zalma, 19 Mayıs'ta anlattığı Atatürk anısıyla beğeni aldı.

Gevezeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anısı

POWER FM’de yayınlanan ve yoğun dinleyici kitlesine sahip Geveze Show’un programcısı Jozi Zalma, son programda anlattığı bir Atatürk anısıyla sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer aldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Gazi Mustafa Kemal’in İran Şah’ı ile arasındaki bir hediyeleşme esnasında geçen diyaloğa değindi.

Aynı zamanda şovmen olan Radyocu Jozi Zalma, son yayını sırasında Mustafa Kemal Atatürk’ün bir anısını anlatırken, dinleyenleri duygulandıran anlar yaşattı. Pek çok kişi tarafından ‘Geveze’ lakabıyla tanınan Zalma, Atatürk’ün İran Şahının altın işlemeli ve pahalı hediyesine karşılık, kendisine gösterişsiz bir sigara tabakası hediye etmesinin hikayesini anlattı. 

Geveze, dinleyicilerine güzel anlar yaşatan yayın sırasında şu ifadelere yer verdi: “ İran Şahı, Türkiye’yi ziyarete gelir. Bu ziyareti sırasında Atatürk’e altın kabzalı, çok ince işlemeli ve çok değerli taşlarla donanmış bir kılıç hediye eder. Bu hediyeleşme esnasında Atatürk’te karşılığında kendisine bir sigara tablası verir. Şah Beyi, kendi hediyesinin yanında pek sönük kaldığını fark eder. Hediyeyi incelerken suratından anlaşılır. Büyük ihtimalle, “Bu küçük hediyeyi mi bana verdin” diye düşünür. Atatürk durumu fark ederek hiçbir şey söylemesine izin vermeden, hemen ekler: “Kendi maaşımla aldım.”

Haber: Başak EĞRİ