Spor
Giriş Tarihi : 15-05-2020 01:46   Güncelleme : 15-05-2020 01:57

Galatasaraya Covid-19 Şoku

Son Dakika… Galatasaray Kulübünden yapılan açıklamaya göre, takımda bulunan bir teknik personelin Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Galatasaraya Covid-19 Şoku

Galatasaray, kulüp içerinde yapılan testler sonucunda bir teknik personelde koronavirüs bulgusuna rastlandığını açıkladı. Sarı Kırmızılı takım, performans ekibinde yer alan bir yardımcı personelin Covid-19 testinin pozitif çıktığını vurguladı.

Galatasaray'ın tartışma yaratan açıklaması ise şöyle: “Galatasaray Futbol Takımı tüm oyuncuları, Teknik Direktörümüz Fatih Terim ve yardımcıları ile performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki tüm çalışanlara sponsor hastanelerimiz Medical Park ve Liv Hospital’ın katkılarıyla dün sabah (14 Mayıs) yapılan Covid 19 PCR testleri sonuçlanmış ve performans ekibimizdeki bir yardımcı personelimizde pozitif vakaya rastlanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu’nun pozitif vaka tespiti sonrası izolasyon, tedavi ve takip protokolleri devreye sokularak takımımızın antrenmanları 6 gün süreyle durdurulmuştur. Bu süre sonrası testler tekrar edilecektir.”