Gündem
Giriş Tarihi : 20-05-2020 15:12   Güncelleme : 20-05-2020 17:23

Fatih Erbakandan Kız Çocuklarına Dair Skandal Sözler

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, YouTube üzerinden yayın yapan bir kanalda söylediği sözler sonrası eleştiri yağmuruna tutuldu.

Fatih Erbakandan Kız Çocuklarına Dair Skandal Sözler

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın kendisi gibi siyasetle ilgilenen oğlu Fatih Erbakan, canlı yayın sırasında söylediği sözler şaşkınlık yarattı. Söz konusu programda çocuk yaşta evlilikleri savunması üzerine pek çok kişinin eleştiri oklarını üzerine çekti.

Youtube üzerinden Biz10 TV’de yayınlanan Zeynep Uzun’un sorularını yanıtlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, çocuk yaşta evlilikleri savundu. Çocuk yaşta evlenen kız çocukları için ‘cinsel olgunluğa eriştikleri’ açıklamasını yapan Erbakan, pek çok kişinin ağır eleştirisine maruz kaldı. 

Erbakan’ın geçmişe dönük hayatına bakıldığında kendisi 24 yaşındayken 22 yaşındaki Beyza Molu’yla evlendi. Aynı zamanda 10 yaşındaki iki kız babası olan Fatih Erbakan, “Anadolu’da yıllardan beri büyüklerimiz 14-15-16 yaşında evlenmiş, mutlu yuva kurmuşlardır. 15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir” şeklinde konuştu.

Yayın sırasında Fatih Erbakan, ‘İnsanı, Aileyi ve Toplumu Yıkmak için Atılan Adımlar ve Sonuçları’ başlıklı kendisinin hazırladığı grafikle, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’ni suçladı. Yeniden Refah Partisi Başkanı Erbakan, Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Yok Edilmesi Sözleşmesi ve İstanbul Sözleşmesi’nde yer verilmiş kadınların her türlü hakkının savunulduğu belgeler için, ‘özel üretilmiş zehir’ ifadelerini kullandı.