Spor
Giriş Tarihi : 01-05-2020 14:39   Güncelleme : 01-05-2020 15:51

Erciyese Futbol Sahası Yapılacak

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Erciyes'in sadece kış turizmine değil yaz ayında da futbola destek vereceğini açıkladı.

Erciyese Futbol Sahası Yapılacak

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Erciyes'te artık sadece kış turizmine değil yazın da futbol dünyasına da hizmet verileceğini söyledi.

Futbol kulüplerinin artık kamp çalışmaları için yurt dışında gitmesine gerek kalmayacağını söyledi. Kayseri'de Erciyes'in eteklerine 5 yıldız konforunda tesis yapıldığına dikkat çekildi. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı açıklamasında, "Bin 820 rakımlı bir alana yapılan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi yapılıyor. Toplamda 7 adet nizami futbol sahası yapılacak. Şu an ilk 2'si yapılıyor. Çimleme işlemi yapıldı. Haziran veya Temmuz ayında sahalar hazır hale gelir. Bu sezon 10 takım Erciyes'te kamp çalışmalarını rahatlıkla gerçekleştirebilir" ifadelerini kullandı.

Murat Cahit Cıngı hazırlıkların tamamlanmasının ardından 7 futbol sahasının kullanılabileceğini belirtti. Cıngı, "Yüksek irtifa Kamp Merkezi bünyesinde mevcut oteller kullanılabilecek. Sahalarda soyunma odaları, tribün ve cafeler olacak. Ayrıca spor salonu, kapalı ve açık yüzme havuzu da tesis içerisinde yer alacak. 2 saha bu sezon olmak üzere, önümüzdeki yaza 7 saha da hazır hale gelir. Yerli ve yabancı takımlarımızı rahatlıkla Erciyes'te misafir edebiliriz" şeklinde konuştu.