Gündem
Giriş Tarihi : 05-04-2020 21:00   Güncelleme : 05-04-2020 23:46

ePTTAVM ile ücretsiz maske nasıl alınır

Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın ortak çalışması sonucu vatandaşların ePTTAVM üzerinden ücretsiz maske alınabileceği öğrenildi. Korona virüsünden korunmak isteyen vatandaşlar, ücretsiz maske alabilmek için siteye akın etti.

ePTTAVM ile ücretsiz maske nasıl alınır

Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ortak almış olduğu karar sonucu online olarak ePttAVM.com internet adresi üzerinden vatandaşların ücretsiz maske alabileceği açıklandı. Bu açıklamaya göre, vatandaşların her hafta 1 paket yani 5 adet ücretsiz maske alabileceği anlaşıldı.

PTT’nin online alışveriş sistemi olarak bilinen ePTTAVM’nin internet sitesi üzerinden vatandaşların ücretsiz maske temin edilebileceği açıklaması pek çok kişi tarafından olumlu karşılandı. Söz konusu ücretsiz maskelerden haftada en fazla 5 adet ve 3 katlı cerrahi maske alınabileceği öğrenildi. Vatandaşların ePTTAVM üzerinden form doldurarak ücretsiz maskeden faydalanabileceği açıklaması yapıldı. Aynı zamanda ücretsiz maske temininin 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamadığı da belirtildi. Ücretsiz alınan maskelerin PTT Kargo ile ücretsiz taşınacağına da dikkat çekildi.

Ücretsiz Maske Almak İçin Hangi Adımlar İzlenir?
Ücretsiz maske temini için maske.epttavm.com adresine giriş yapılmalıdır. Adres bilgilerinin doğru girildiğinden emin olunmalıdır. T.C kimlik numarası ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uyulması durumunda maske başvuran kişinin adresine gönderilir.

ePTTAVM'den Maske Başvrusunda Bulunmak İçin Tıklayınız.