Gündem
Giriş Tarihi : 01-04-2019 07:55   Güncelleme : 01-04-2019 08:06

Emre Kınay, Sandıktan Çıkamadı

İYİ Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı oyuncu Emre Kınay, sandıktan beklediği sonucu alamadı. Ayrıca oyuncu Güven Hokna ve Mehmet Aslan'da girdiği yarışta başarılı olamadı.

Emre Kınay, Sandıktan Çıkamadı

Siyaset giren sanat camiasnın tanınmış isimleri, ilk seçim yarışlarında bekledikleri oyları alamadılar. Emre Kınay ve Mehmet Aslan İYİ Parti'den, Güven Hokna ise Demokratik Sol Parti'den aday olarak seçime girmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in belediye başkan adaylığı için bizzat teklif götürdüğü ve "Kadıköy'de ben kazanacağım" diyen Emre Kınay'ın alacağı oy oranı merak konusu olmuştu. Sandıkların yüzde 92'sinin açıldığı an itibariyle Kınay'ın aldığı oy oranı yüzde 12,40'ta kaldı.
Demokratik Sol Parti tarafından İstanbul Üsküdar'da belediye başkan adayı olarak gösterilen ünlü oyuncu Güven Hokna, aldığı oy oranıyla sevenlerini üzdü. Hokna, sandıkların yüzde 65'inin açıldığı an itibariyle yüzde 0,94 oy aldı.
Siyasete atılan oyuncu Mehmet Aslan'ın İYİ Parti Belediye Başkan Adayı olarak yarıştığı İstanbul Kağıthane ilçesinde sandıkların yüzde 98'inin açıldığı an itibariyle aldığı oy oranı belli oldu. İYİ Parti tarafından belediye başkan adayı olarak gösterilen Mehmet Aslan, sandıkların yüzde 98'inin açılması anı itibariyle oyların yüzde 31,48'ini alarak resmi olmayan verilere göre ikinci parti olarak yarışı tamamladı.

Seçimde itenileni alamayan isimlerin siyasete devam edip etmeyecekleriyse ilerleyen günlerde vercekleri kararlarla belli olacak.