Magazin
Giriş Tarihi : 01-05-2020 13:37   Güncelleme : 02-05-2020 11:44

Elçin Sangudan Maske İhlali

Oyuncu Elçin Sangu, geçtiğimiz gün hareket halindeyken trafiğin yoğun olmasından dolayı sevgilisiyle yer değiştirerek direksiyonu kendisine verdi. Çiftin maske kuralına uymaması dikkat çekti.

Elçin Sangudan Maske İhlali

Kiralık Aşk dizisiyle adından söz ettiren oyuncu Elçin Sangu, karantina günlerinde trafikte görüntülendi. Objektiflere yansıyan görüntülerde Elçin Sangu, evde sıkıldığı için sevgilisi Yunus Özdiken ile boğaz turuna çıktı. Ardından arabayı kullanan ve yoğun trafikten bunalan güzel oyuncu direksiyonu sevgilisine teslim etti. Trafiğin sıkışması sebebiyle agresifleşen Sangu, araç kullanmaktan sıkıldı.

Elçin Sangu’nun maske takarak önlem aldığı görülürken sevgilisi Yunus Özdiken’in maske takmaması ise dikkat çekti. Koronavirüs sebebiyle yetkililer tarafından önlem alınması çağrısı yapılmasına rağmen, çiftin durumu hafife alması pek çok kişi tarafından eleştirildi. Sosyal medya da maske ve eldiven uyarılarına dikkate almayan ikiliye sert tepkiler geldi.

Elçin Sangu Kimdir?
Elçin Sangu, üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi Opera bölümünde tamamlayan Sangu,Sahne Tozu Tiyatrosu'nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra dizilerde oyuncu olarak yer almaya başladı.

İlk olarak 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Jale karakteriyle tanındı. 2012-2013 yılları arasında Aşk Kaç Beden Giyer'de Nehir'i canlandırdı. 2013'ten 2014'e kadar Güney Kore televizyon dizisi I'm Sorry, I Love You'nun Türk uyarlaması olan Bir Aşk Hikâyesi'nde Eda olarak rol aldı.

2014 yılında Güzide'yi Rusya, Türkiye ve Ukrayna'da çekilen tarihi drama dizisi Kurt Seyit ve Şura'da canlandırdı. 2015 yılında aTV dizisi Sevdam Alabora'yı takiben, aynı yıl büyük çıkışını Barış Arduç ile birlikte başrolde yer aldığı Kiralık Aşk adlı dizide Defne karakterini canlandırarak gerçekleştirdi.

Dizi 69 bölüm boyunca yayın hayatına devam etti ve Sangu'nun performansı beğeni topladı. 2017 yılında Sangu'nun Kanal D'de yayınlanacak yeni bir dizide yer alması beklendiği açıklandı.Ayrıca aynı yılın Ağustos ayında Sangu'nun Baruş Ardıç ile Yanımda Kal (önceki adıyla Gitme Sen!) adlı sinema filminde yer alacakları duyuruldu.

En çok, Haziran 2015'ten Ocak 2017'deki finaline kadar Star TV'de yayınlanan romantik komedi dizisi Kiralık Aşk'ta Defne rolüyle tanınmaktadır. Performansı sayesinde üç Altın Kelebek Ödülü de dahil olmak üzere 20'den fazla ödüle aday gösterildi. Yer aldığı diğer projeler arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki (2011), Aşk Kaç Beden Giyer (2012-2013), Bir Aşk Hikâyesi (2013-2014), Kurt Seyit ve Şura (2014) ve Sevdam Alabora (2015) bulunmaktadır.

Çerkes asıllı doğal kızıl saçlı oyuncu, Elidor saç ürünlerinin yanı sıra Boyner mağaza zincirinin yüzü olmuştur.Elçin Sangu, sosyal medya ve diğer çeşitli istatistiklere dayalı olarak 2016 yılının ikinci en popüler Türk aktrisi seçildi.Eylül 2016'da Instagram'da en çok takip edilen onuncu Türk ünlü oldu.