Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2020 16:28   Güncelleme : 07-05-2020 18:36

Dursun Ataştan Üstad Tepkisi

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Mustafa Palancıoğlu'nun Kadir Mısıroğlu'nu "Üstad" kelimesini kullanarak paylaşmasına tepki gösterdi.

Dursun Ataştan Üstad Tepkisi

Kayseri Melikgazi Belediyesi Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na Kadir Mısıroğlu paylaşımı sebebiyle tepkiler devam ediyor. Atatürk düşmanı olarak bilinen tarihçi Kadir Mısıroğlu için "üstad" kelimesi kullanarak rahmet dileyen Palancıoğlu’na İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da eleştiri bombardımanına tuttu. 

Bu Meczubu Anmak Onunla Aynı Fikirde Olmak
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kadir Mısıroğlu’nu “Üstad” olarak anmanın onunla aynı fikirde olduğu anlamına geldiğini söyledi. Ataş, "İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a  'pezevenk' , Kurtuluş Savaşı’na yönelik 'Keşke Yunan kazansaydı', Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubi’ye 'şerefsiz' , Ziya Gökalp’e, 'adam değil' , Halil Kut Paşa’ya 'aptal' , Atatürk’e 'iblis' diyen bir meczubu anmak; onunla aynı fikirleri paylaşmak anlamına gelmektedir” ifadelerini kullandı.

TC’yi Maliyetli Bulan Zihniyet
Ataş açıklamasında, Mustafa Palancıoğlu için TC ibaresinin tabelaya yazılmasını istemeyen ve maliyetli bulan bir zihniyette olduğuna dikkat çekti. Dursun Ataş, “Herkes haddini bilmeli, kendine gelmelidir. Biz bu zihniyeti, Melikgazi Belediyesinin tabelasına TC ibaresinin eklenmesi konusunda da gördük. Şimdi gelinen noktada neden bu talebe karşı durduğunu daha iyi anlayabiliyoruz. Belli ki üstadının yolundan gidiyor. Millet ittifakı Meclis üyelerinin bu yöndeki teklifine, 'Maliyeti arttırır, yapamayız' yanıtı veren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, o makama Atatürk ve Cumhuriyet sayesinde gelmiştir. Eğer Palancıoğlu'nun üstadı olduğunu öğrendiğimiz Mısıroğlu'nun dileği gerçekleşseydi yani Kurtuluş Savaşında Yunan kazansaydı, Palancıoğlu bugün o makamda oturabilecek miydi? Milyonlarca işsizimiz varken, vatan evlatları iş, aş beklerken bu duruma aldırış etmeden, yine üstadının yolundan giderek, bu ülkeyi düşünmeden 'Suriyelileri avantaja çevireceğiz, onlar için proje hazırlıyoruz' diyebilecek miydi” şeklinde konuştu. 

Cumhuriyetin Kazanımlarına Sahip Çıkalım
Ortak değerlerimize hakaret edildiğini vurgulayan Ataş, “Eğer Palancıoğlu, üstat kıtlığı yaşıyorsa biz ona şanlı tarihimizden birçok örnek sunabiliriz. Onu bu karanlık bakıştan kurtarabiliriz. Bu nedenle bir kez daha sesleniyoruz; Cumhuriyetin kazanımları ile bugünlere gelen herkes bu kazanımlara değerlere sahip çıkmalıdır. Ortak değerlerimize hakaret eden zatları anmak, yeniden gündeme getirmek, üstat diye nitelendirmek kabul edilir bir durum değildir. Susulacak, görmezden gelinecek bir konu değildir. Zaten vatandaşlarımız da, artık gerçekleri görüyor ve günü geldiğinde bu zihniyete gereken cevabı verecektir. Kimse bu ülkeyi sahipsiz sanmasın. İyiler görev başında" dedi.