Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-03-2020 20:00   Güncelleme : 25-03-2020 09:34

Dolar ve Euro ne kadar oldu (25 Mart 2020)

Dünya Sağlık Örgütü'nün korona virüsü pandemi ilan etmesinin ardından dünya geneli ölüm sayıları da her geçen gün artmaya devam ediyor Peki 25 Mart 2020 tarihli dolar ve euro rakamları ne kadar oldu

Dolar ve Euro ne kadar oldu (25 Mart 2020)

Son zamanların en yüksek rakamlarını gören dolar ne kadar oldu? 25 Mart 2020 Çarşamba döviz kurları ne kadar oldu? Siyasetin ve ekonominin hareketlenmesi sonrasında dolar ve euro rakamlarının yükselişe geçtiği gözlendi. Döviz kurlarındaki dalgalanma dün gün içerisinde devam etti. Çoğunlukla ticarette kullanılan dövizlerin, özellikle dolar ve Euro rakamlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Peki dolar ne kadar oldu? Anlık ve güncel dolar kurları merak ediliyor.           

Dolar bugün piyasalarda 6,45 rakamlarında işlem gördü. Siyasi gelişmelerin ve korona virüsün pek çok kişinin hayatına mal olduğu bügünlerde döviz kurlarını etkilendiği ve doların 6 rakamını aştığı gözlendi. Özellikle döviz yatırımı yapan vatandaşlar dolardaki son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Dış politikada yaşanan gelişmelerinden de etkili olduğu dolar, son dönemde yaşanan belirsizlikler ile pek çok analiste güven vermeyen bir yatırım aracı olarak görülüyordu.     

Dünyayı esir alan koronavirüsün Türkiye'de de görülmesi ve hızlı seyirde can almaya devam etmesi vatandaşlar tarafından panikle karşılandı. Salgından en az düzeyde etkilenmek isteyen pek çok kişinin marketlere akın ederek ürünleri yağmaladığı görüntüler şaşkınlık yarattı. Ardından dolar ve euro rakamları karışıklık sebebiyle yine zirveyi gördü.                   

Euro ise 6,98 seviyesinde seyrediyor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serbest piyasa da döviz kurları ise şöyle:           

DOLAR           


Alış:6,4488
Satış:6,4534

EURO               

Alış:6,9758
Satış:6,9844