Gündem
Giriş Tarihi : 20-09-2019 22:02   Güncelleme : 21-09-2019 12:06

DEMİR KADIN NESLİCAN TAY KANSERLE MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

son dakika: Milyonların iyileşmesini dört gözle beklediği, birçok hastanın umut kaynağı Neslican Tay, yaşam mücadelesini kaybetti.

DEMİR KADIN NESLİCAN TAY KANSERLE MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Kanserle verdiği savaş nedeniyle tanınan Neslican Tay, günlerdir kaldığı yoğun bakımdan çıkamadı ve yaşamını yitirdi.

Tümörden dolayı sol bacağını kaybeden ve kansere karşı verdiği mücadeleyle milyonların sevgisini kazanan 21 yaşındaki Neslican Tay, 5 gündür kaldığı hastenede gözlerini açamayarak son yolculuğuna çıktı. Sosyal medya üzerinden verdiği yaşam mücadelesini insanlara göstermesi ve onlara savaşmayı öğretmesiyle adeta sembol haline gelen Tay, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düştü. 

ÖLÜMÜNÜ HASTANE DUYURDU:
Hastalara ve umudunu kaybetmiş birçok insana umut olan Neslican Tay, yaptığı konuşmalar, katıldığı paneller, sosyal medya kanallarından yaptığı yayınlar ve paylaşımlarla hem takdir toplamış hemde beğeni kazanmıştı. Neredeyse tüm Türkiye'nin sağlık durumuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiği Neslican Tay ile ilgili olarak tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklama da, "Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümöre bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

CENAZESİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU:
Dördüncü kez kansere yakalanan ve verdiği son savaşı kaybeden Neslican Tay’ın ailesi, sosyal medyada yaptığı açıklamada, kızlarının yarın memleketi Rize’de toprağa verileceğini duyurdu.

NESLİCAN TAY KİMDİR?
Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay, 1998 yılında Bursa'da doğdu, Fen lisesi mezunu olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, üniversite sınavına girdi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji bölümünü kazandı. 2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine Demir Kadın diyen Neslican Tay, bir röportajında söylediği; "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!", "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" şeklindeki sözleriyle birçok insana hem umut hem de rol model oldu.

Haber: Başak EĞRİ