Gündem
Giriş Tarihi : 04-05-2020 15:34   Güncelleme : 04-05-2020 16:47

Cumhurbaşkanı Erdoğanın kabine toplantısında neler konuşulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklama yapacak. Peki 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grup sokağa çıkabilecek mi? YKS ve LGS ne zaman yapılacak? Ayrıntılar geliyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğanın kabine toplantısında neler konuşulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı başladı. Video konferans ile yapılan toplantıda 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma yasağının devam edip etmeyeceğinin istişare edilecek. Aynı zamanda LGS ve YKS sınav tarihleri değişip değişmeyeceğinin de masaya yatırılacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Tarabya'daki Huber Köşkü'nde başlayan video konferans kabine toplantısının ardından, kameralar karşısına geçerek açıklama yapması bekleniyor.
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sınav tarihleri ve koronavirüs salgını sonrası normalleşmenin ele alındığı toplantı, vatandaşlar tarafından merak edildi. 

Bakanlardan Korona Sunumu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplantı sırasında koronavirüs salgınına ilişkin gidişata yönelik sunum yapacağı öğrenildi.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkabilecek mi?
Kabine toplantısında, çok merak edilen 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların belirli gün ve saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanması konusu görüşüleceği kaydedildi. Bilim Kurulu’nun bu duruma sıcak baktığı, ancak son kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğu belirtildi. 65 yaş üzeri vatandaşlar için egzersizin önemine dikkat çekilirken, hafta sonları birkaç saatlik sokağa çıkmaların izin verilebileceği üzerinde duruldu.

Ramazan ve 19 Mayıs Masaya Yatırılacak
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı için 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağı uygulamasının masaya yatırılacağı öğrenildi.

31 şehir için yasak devam edecek mi?
30 büyükşehir ve Zonguldak'ı kapsayan seyahat yasağının devam edip etmeyeceğinin de toplantıda belli olacağına dikkat çekildi.

YKS ve LGS Tarihleri
Öğrencilerin büyük merak içerisinde beklediği LGS ve YKS tarihlerinin masaya yatırılacağı vurgulandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada LGS tarihi hakkında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’na işaret etmişti. Korona virüs salgınından dolayı 25-26 Temmuz tarihlerine ertelenen YKS'nin de öne çekebileceği gündeme geldi.