Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2020 10:40   Güncelleme : 12-05-2020 10:52

Cübbeli Hoca Darbe Tehlikesinden Bahsetti

'Cübbeli Ahmet Hoca' lakabıyla tanınan din adamı Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir programda darbe tartışması hakkında görüşlerini paylaştı. Cübbeli Hoca, bir rüya gördüğünü ve askeri darbe tehlikesinin olduğunu açıkladı.

Cübbeli Hoca Darbe Tehlikesinden Bahsetti

Gazeteci Hadi Özışık, kendi Youtube kanalında yayınladığı programda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü konuk etti. Cübbeli Hoca programda sarf ettiği cümlelerle bir hayli şaşırttı. 
Son zamanlarda gündemden düşmeyen darbe tartışmalarına Cübbeli Hoca’da dahil oldu. 

Cübbeli Ahmet Hoca, program sırasında 6-7 ay önce bir rüya gördüğünü ve darbe tehlikesinin olduğunu söyledi. Aynı zamanda bu darbenin askeri darbe olabileceğine dikkat çekti. Cübbeli Hoca programda, "Ben bu rüyayı yakın görmedim. Yakın derken var 6-7 ay. Bir kaç rüya gördüm 15 Temmuz'dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe. Ben durduruldum, indirildim, kimlik soruldu. Sokağa çıkma yasağı var. Bu şekilde gördüm. Allah muhafaza buyursun" ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu’na da yüklendi
CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ile ilgili görüşlerini de paylaşan Cübbeli Hoca, yapılan darbenin kendisine de bir faydası olmayacağını dile getirdi.  Cübbeli Ahmet Hoca, "Yalnız şu var yani Canan Kaftancıoğlu, zaten DHKP-C kafasıyla PKK kafasıyla devlete 'seri katil' diyen bir kafa. Darbe olsa ona mı yarayacak sanki? Darbe olsa ona da yaramayacak" şeklinde konuştu.